• ay ekibinin bası durumundaki vatandasa sormuşlar vakti zamanında
    "aya gitmenin zor olan yanı neresiydi " diye
    "istemek" diye yanıtlamış zat.
  • aslında olmamış olay :) yerçekimi yalan diyen abimize göre
  • aşırı derecede muazzam bir his olsa gerek. ben haritada gidip gördüğüm şehirlere bakarken bile mutlu oluyorum adam her kafasını kaldırdığında gökyüzünde gördüğü bir şeye gittiği aklına geliyordur. ayı gösterip oradaydım bebek demek de hoş olsa gerek. bir de dünyayı dışarıdan görmek var ki hiç girmiyorum bile. muhteşem.
  • saitama gibi sicrayip geri donmeyecekseniz manasizdir.
  • lise yıllarımdan itibaren tek ve gerçek bir hayalim oldu o da aya gitmek. ay’ı hedefledim ben. söylerken bile göğüs boşluğumda bir çarpıntı oluyor. umutsuzca aya gitmek istiyorum ama bir yandan da bu isteğimin ne kadar garip bir şekilde tehlikeli ve korkutucu sevimlilikte olduğunu da fark ediyorum. öyle ya ikimiz arasındaki sıcaklık farkı bile çok fazla. bunu düşününce de göğüs boşluğumda bir çarpıntı oluyor. yine de bu isteğimi kendi beynimde tekrar tekrar duymaktan hoşlanıyorum. kurtulacağımı da sanmıyorum. ısrarcıyım. liseden beri bu tutkumu anlattığım hemen hemen bütün arkadaşlarım önce inceden alaya aldılar ama baktılar kız ciddi arada kıskananlar oldu, vazgeçirmeye çalışanlar oldu, sonra benim ikna ettiğim ve birlikte gitmeye karar verdiklerim oldu vs. vs. ama ben vazgeçmeye hiç ikna olmadım. sanki aya ulaştığımda burada durgun bir suya karışacağım ve çözüneceğim gibi hissediyorum. umarım benim için çok geç olmadan aya gidebilirim. bu günlerde o kadar da uzak bir ihtimal değilmiş gibi geliyor artık. virgin galactic’te bir bilet kadar yakın.
  • ay'a bile gitsek dünyadan kurtulamayız. yine dünya yine dünya... dünyadan kurtulmanın tek yolu nefsi dönüştürmek. yani bu dünyada yaşarken nefsini öldürmek. öyle olunca dünyadayken dünyadan kurtulmamız mümkün olur. ancak biz ölmeden evvel ölmezsek de mutlaka bizi öldürürler. mutlaka sonumuz ölmek olacak. kaçış yok. bari biz kendimiz ölelim de henüz yaşarken, dünyadayken dünyadan kurtulalım... inşaallah...
  • "tek tek hepimiz aya gitmektense ayı dünyanın yanına getirelim, hem yol parası vermeyiz hem bir sürü yeni toprak kazanırız, ayı tarım arazisi yaparız" diyerek arttırdığım eylemdir... : )
  • aya benzer yüreğim
hesabın var mı? giriş yap