• bose qc, sennheiser, sony serisi muadillerinin her türlü eline vereceği apple ürünüdür.
    adam gibi alternatiflerini deneyin, iyice araştırın öyle alın. sırf şekil şukul olsun diye avuç dolusu parayı gömmeyin.
  • hiçbir internet sitesinde desibel değeri, ohm değeri, frekans genişliği gibi hiçbir bilgi içermeyen kulaklık.

kaç desibel ses veriyor oğlum bu kulaklık? anc diye bir özellikten bahsetmişler. aktif gürültü engellemeymiş, batarya gücüne göre gürültü engelliyormuş. hangi batarya aralığında kaç desibel ses engellediği de yazmıyor amına koyayım. 5 sene önce aldığım, kablolu, pille çalışan beats studiom kırılmasaydı da bu çileleri çekmeseydim keşke. bir asgari ücret kadar para isterler ama bir desibel bile yazmazlar.
  • bundan bir adet edinin

kalabalık bir yere gidin

(mümkünse kablolu bir şekilde telefonunuza takın) ve şu şarkıyı açın https://open.spotify.com/…si=1u-rfruossanr8ztxfse5a

hayatın ve kalabalıkların akmasına izin verin.

sanırım bunu verdiği hazzı seks de dahil olmak üzere birkaç şey verebilir

sonsuz teşekkürler beats.
  • dün satın aldığım ürün.noise cancelling gerçekten iyi çalışıyor.duyduğum ne kadar gereksiz ses varmış diyorsunuz.
    günde 4-5 saatten fazla kullanmayın demişler.8 saati geçiriyorum ben.ilerde sağırlıktan kendi kulaklarım noise cancelling özelliğine kavuşacaklar.
    bir de kulaklarım büyüktür benim.özellikle sol kulağım acıyor.mecbur kulağımızdan vazgeçeceğiz kulaklık yerine.

neyse fiyat performans ürünü değil kesinlikle.takınca yakışmayacak insan tanımıyorum.
    öyle çok yüksek ses beklemeyin.temiz ve gürültüsüz bir ses geliyor.sakin müziklerde çok başarılı.

beats'i çıkarıp airpods'u taktım.çok gürültülü hiç temiz olmayan bir ses geldi.o yüzden noise cancelling özelliği olan kulaklara ya sahip olun ya olmayın.deneyip bırakmayın yani.üzer.

40 saat şarj demişler.alakası yok.çok daha düşük.tam olarak inceleyince editlerim buraya.

bir ay sonraki kullanıcı yorumum:hala fiyat performans ürünü olmadığını şiddetle savunuyorum.noise cancelling harika çalışıyor.sırf sessizliğin keyfini çıkarmak için bile taktığım oluyor.40 saat şarj olayı tıraş.kısa sürede şarjının dolduğu gerçek.

ekleme:2 gün önce uçağa bindim.kanat tarafındayım motora yakın.nasıl gürültülü olduğunu siz tahmin edin.noise cancelling sayesinde hiç gürültü duymadım.bu özellik muazzam bi şey.farkı anlamak için kulaklığı çıkarayım motor sesine bakayım dedim.böyle bi gürültü o gürültüde 2 dk duramazdım.şimdi parasının hakkını vermeye başladı kulaklık.
  • son 3 gündür en yakın arkadaşım oldu kendileri, çinlilerin yoğunluklu olduğu (bilirsiniz çinliler çok konuşur) uzuun bir otobüs yolculuğunda noise cancelling özelliğini açıp tüm o gürültüden kurtulup yolculuğun tadını çıkartmama olanak sağladı. ses kalitesi olarak evet bir sennheiser değil ama malzeme kalitesi, tarz ve şarj konusunda da rakiplerinden üstün. üstteki arkadaşın da dediği gibi %1 lik odyofili kitle haricinde herkesi memnun eder. kafayı sıkma durumunu ise ben yaşamadım, kafa genişliği ile ilgili olabilir.
  • bana eğitim indirimiyle hediye edilmişti. asla bi kulaklığa bu paraları vermem iyiki de vermezmişim yani çünkü genel hatlarıyla bende hayal kırıklığı yarattı hep. en sonda bugün şöyle bir şey yaşandı.

her zaman nasıl açıp kullanıyorsam o şekilde açtım ancak plastiğin katlandığı yerden çatank diye kırıldı zalımın oğlu.

başına gelen çok insan var. servis falanda destek olmuyormuş. bakalım bizde bi götüreceğiz sonra editlerim.

edit: artı bilgisayar antalya'ya verdim çarşamba günü. sıfır cihaz olarak cuma günü teslim aldım. demekki kronik bi problem çok kısa sürede yaptılar değişimi. memnunum.
  • kulaklığı kulağınıza takmadan da müzik dinleyebileceğiniz kulaklık. zaten son ses kulağınıza takarsanız büyük ihtimalle geçici sağırlık yaşarsınız.

ayrıca beats solo3 wireless'tan tek farkı anc desteği olması. yani ses verirken özel bir frekansla dışarıdan gelebilecek sesleri tutabiliyormuş.

(bkz: active noise control)

edit: 3 yıl kullanımım ardından buraya bir inceleme yazma gereği duydum.

kulaklık öncelikle kesinlikle fiyatını hak etmeyen bir kulaklık. 2k tl bu kulaklığa verilmez. gidin baba gibi ses sistemi alın o fiyata.

kulaklığa dönersek öncelikle active noise control olayı çok başarılı. ancak dışarıda kullanmanızı pek tavsiye etmem. bilhassa yürüyorken bisiklet kullanıyorken vs... çok küfür yersiniz arkanızdan. hatta kaza durumu bile olabilir.

kulaklığın ses kalitesi gerçekten başarılı. ses yüksekliği de fena değil ama herkesi tatmin etmeyebilir. bluetooth ve kablolu kullanımda ses kalitesi doğal olarak epey fark ediyor. ben imkanınız varsa kabloyla kullanın derim. yanında veriyorlar zaten.

bluetooth'un çekim uzaklığı gerçekten başarılı. 10-15 metrelik arada duvar olan bir yerden sorunsuz kullanabiliyorum.

pil ömrü çok uzun. inanılmaz uzun diyebilirim hatta. muhtemelen çoğu kişinin şarjı var mı acaba diye dert etmeyeceği kadar uzun. zaten taksanız bile yaklaşık yarım saate şarjı doluyor.

sıcak tutması ayrı bir konu. yaz için kötü tabii ama kışın kulaklarınızı sıcacık tutacaktır.

bir başka artısı pedleri. çok yumuşak ve uzun süre taktığınızda bile kulaklarınız acımıyor. kulağı kavrayan türde bir yapısı var.

peki bu kadar övdün niye almayın diyorsun demeyin şimdi oraya geliyorum.

yurtdışında yaşayıp kazanıyor olsanız keyfi bir şekilde 200-300 dolar bandı olduğu için alınıp kullanılabilir belki. ancak türkiye şartlarında 2k çok fazla.

bunun dışında ben sürekli olarak kulaklığı kullanan biri değilim. ama çok şarjda bırakmadığım, düzenli olarak bittikçe şarj ettiğim ve genelde evdeki bilgisayar dışında kullanmadığım halde kulaklığın pilinin yarısı ölü vaziyette. çizgi üçe geldiği an kulaklık kapanıyor ve şarja takınca sıfırlanmış gözüküyor. bir günde 2 saatlik kullanımda falan şarj etmeye başladım artık. düşürme, çarpma gibi etmenlere hiç maruz bırakmadım. reset de denedim bir çözüm olarak ancak o da işe yaramadı.

bir başka eksisine gelecek olursak pedleri ne kadar korursanız koruyun bir süre sonra dökülmeye başlıyor. ya yeni ped alacaksınız ki bu da 130 tl falandı en son veya pedi full kazımalısınız ki yüzünüze yapışmasın sürekli. bu 'bir süre'den kastım maksimum 1 yıl falandır.

batarya konusunda yine başka bir probleme değinmek istiyorum. bu kulaklığın bataryası öldüğünde kulaklığı öldü sayabilirsiniz. çünkü kabloyla dahi kullansanız kulaklık bataryaya ihtiyaç duyuyor ve işin daha da kötü tarafı pili çıkarıp şarjda kullanırım da diyemiyorsunuz çünkü doğrudan güç kaynağından değil pilden çalışıyor kulaklık.

kulaklığı ben para verip almadım. yurtdışındaki bir tanıdıktan hediye geldi. ben bu parayı vermezdim muhtemelen.

edit 2: imla.
  • bugün elime ulaştı ve ilk gözlemlerimi paylaşacak olursam gürültü kesme özelliği kesinlikle muazzam otobüste, trende, metroda çok işime gelecek veya public bir mekanda ders çalışmak artık zulüm olmayacak... ses düzeyi çok kısık diyen arkadaşlar olmuş en çok ondan tedirgindim çünkü modelini rengini çok beğenmiştim asla iade etmek istemiyordum fakat ses düzeyi bana bir hayli yüksek geldi hatta son kademede muzik dinlememe imkan yok sağır eder. bence bağlandığı cihaza göre değişiklik gösteriyor olabilir. kullandıkça güncellerim ilk temasta gözlemlerim bunlardı
  • evladiyelik kulaklık gibi kulaklık. neredeyse 4 sene geçmesine rağmen hala apple store’larda satılıyor.

kulaklık teknolojisinde telefonlarda olduğu gibi bir gelişme de söz konusu olmayınca aynı kulaklığı senelerdir satıyorlar.

fakat kötü bir şey mi? hayır. bence adamlar yapmış.
  • dehb’ye sahibim ders çalışırken gelen gürültüler rahatsız ediyor bu yüzden anc’li bir kulaklık arıyorum. bütçem çok yok bu fiyat civarlarında bir şey arıyorum anc’si hakkında detaylı bilgisi olan yeşillendirebilirse çok sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap