azirets

  • 58
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 yıl önce

wisteria

galata kulesi civarında bir mekan. nasıl bir mekan olduğunu şu anektoddan siz anlayın. geçtiğimiz hafta bir kutlama için gittiğimiz mekan; saat 20:30'da verdiğimiz yemek siparişlerini 23:00'da getirdi... masadaki otuza yakın kişiden ortalama 3er kez sipariş alınan mekanın çalışanları pekiştirdikleri siparişleri de ancak iki buçuk saat sonra getirebildi. içki menüsü olmayan, dolayısıyla hesap kesiminde tutturabildiklerine göre fiyat yazan bu "kaliteli!" mekanda bir kadeh şarap fiyatı kafalarına göre 20 ila 35 tl arasında değişiyor. rakıda ise çeşitliliği arttıran mekanda şu gibi dialoglarla sizin de karşılaşmanız olası;
-pardon menü yok ama rakının kadehi ne kadar?
-18tl.
(hesap geldiğinde)
-pardon ama burada rakının kadehine 26tl yazıyor!?
-size altın kapaklı seri getirdik.
-getirirken bana mı sordunuz?
gibi...

aynı zamanda mekan espirili garsonlarıyla da oldukça fark yaratıyor. 2buçuk saat boyunca yemekler gelmeyen arkadaşlarımıza kendi yemeklerimizden tattırırken gelip "burası kebapçı değil!" diyen garsonları var... keşke kebapçı olsaydı dedirten wisteria. namı diğer mors alkım.

kazara bu mekanda yemek yemeye kalkarsanız karşılaşacağınız bir diğer tablo da, alakart yenilen yemeğin sonunda -en başta fix menü mü dendiğinde alakart dendiği halde- 130tl gibi bir fix menü ücreti almaya kalkmaları olacak. hayatınızda görebileceğiniz en berbat hizmetlerden biri ve hiç utanmadan adam çarpmaya çalışan bir mekan...

olur da kapora bırakırsanız, onu da almanız bir hayal. müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde tutulduğu bu mekanda kaporanızın ne zaman ne şekilde geri ödeneceğini sorduğunuzda ne zaman ödeme yapılması uygun görülürse o zaman ödeme yapılır gibi en basit esnafın bile sergilemeyeceği bir tutumla karşılaşabilir ve kapora olarak hemen geri almanız gereken - veya hesaptan düşülmesi gereken ücreti 14 gün sonra alabilirsiniz. o da kendi takibinizle.

iri yarı, kötü kalpli boyalı geçkin teyzelerin ve amcaların bolca bulunduğu mekanda müzikler de yanında bir mevlüt pilavı ya da helva olsa dedirten cinsten.

uzun lafın kısası; olur da kazara yolunuz düşerse, albenisini aldanmadan yönünüzü değiştirmenizi önerebileceğim bir mekan-cık.

devamını okuyayım »