connaissaince

  • 392
  • 31
  • 7
  • 1
  • bugün

laiklik anayasada olmamalı

fazla yormadan,

anayasa, madde 2 - - türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

ne diyor son satirda ?

temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

biraz daha kisaltalim

demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.

birazcik daha

laik.

anayasa'nin ilk 5 maddesinin 4'uncusu,

anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

kisaltalim...

2nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri

biraz daha...

hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

sonuc,

bu adam yolda dikilen mekke dilencisi degil arkadaslar. bu sahis turkiye buyuk millet meclisi'nin baskani. sahip oldugu bu baskanlik sifatiyla, sarf etmis oldugu bu sozler anayasa sucudur. artik ne asker ne cumhurbaskani ne de mahkemeler var anayasayi devleti ya da sizi koruyacak. bugun anayasa, yarin medeni kanun ve universiteler ertesi gun aileniz,geleceginiz, emekleriniz, herseyiniz...

halk'i kimse susturamaz derler, aptal ve cahil insanlar cogunluk dahi olsalar korkaktirlar. guc, bilincli insanlarindir.

hala guc bizimken, en buyuk gucumuzu yani halk olma gucumuzu yeniden hatirlamamiz ve anayasa'nin ne demek oldugunu bunlara gostermemiz sarttir !

devamını okuyayım »
25.04.2016 22:18