consigntoblivion

  • 64
  • 6
  • 3
  • -2
  • 5 gün önce

simone simons

simone'nun mezzo-soprano vokal olmasına rağmen birçok teknik olarak sağlam soprano vokallerde olamayan sesini dramatize edebilme yeteneğiyle beni benden alan şarkılar bulunmakta.

bu bahsettiğim sesini dramatize edebilme yeteneğine örnek olarak eski albümlerinden birkaç şarkı daha paylaşmak isterim, ilgisini çekenler, özellikle bu duruma zaafı olanlar olabilir benim gibi.
the divine conspiracy albümünden death of a dream the obsessive devotion fools of damnation
design your universe albümünden our destiny
requiem for the indifferent albümünden serenade of self-destruction
consign to oblivion albümünden mother of light ve last crusade

dün yayınlanan the quantum enigma albümün onuncu ve on birinci şarkılarıyla bunu anlayabiliriz sanırım (bkz: omen - the ghoulish malady) (bkz: canvas of life) buna ara sıra,yerinde ve baymadan yer vermeleri bence çok çok güzel olmuş. isteyen olursa daha da çoğaltabilirim örnekleri. söz konusu epica olunca repertuvarım oldukça geniştir.

edit: the quantum enigma başlığında da bahsetmiştim farkındayım, lakin simone'nun biraz da ses güzelliğine bu başlıkta da değinmekte fayda gördüm. sesini sadece bu dramatize edebilme yeteneğiyle değil farklı aralıklarda kullanmasına da örnekler vermeyi düşünüyorum ilgisini çeken insanlar umarım olacaktır.

devamını okuyayım »