cortona

  • baldan tatlı (641)
  • 654
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

gülseren

bu başarısızlık, daha doğrusu rezaletin sorumlusu olmayan kadın..
sonuçta başarısızlık yaşanabilir her zaman ama bu seneki erovizyon serüveni türkiye açısından rezalettir.. fakat bu rezaletin sorumlusu gülseren kişisi değil, trt'dir..
kadına okutmuşlar şarkıyı, katılmış, bi jüri 1. seçmiş.. onun suçu mu?
trt'ye sormalı soruları, sen hangi hakla bu ülkede tek kişinin bile içine sinmeyen şarkıyı, bu kadar tepkiye rağmen yolluyorsun da koca ülkeni temsil ettiriyorsun? hangi hakla türkiye elemelerinde bu kadar boktan ötesi şarkıyı yarıştırıyorsun?
allah'mısın da bizim adımıza, bu ülke adına bu kadar yanlış karar verip, bir de yanlışından dönmüyorsun? şarkı mı yok? şarkıcı mı yok?
gülseren'in hatası, yalnızca şu olabilir: o kadar fazla tepki ve aşağılamayla karşılaşan başka biri, şapkasını alıp gidebilirdi.. ben çekiliyorum diyebilirdi.. hiç bir yıl bir şarkı için bu denli tepki gösterilmedi bu yıla kadar.. bunu hazmedip evine dönebilirdi.. hem kendi bu denli yıpranmazdı, hem de saygı uyandırırdı.. böyle bir yarışmaya katılma şansını tepmedi tabi.. kendi uğruna yaptı bunu.. bu ülke uğruna değil..
kadına söylemediklerini bırakmadılar, buna rağmen inatla ben şarkıma inanıyorum, yok o, yok bu gibi laflarla katıldı, gördü hanya ve konya'yı..
şimdi de bu şarkıyla bu kadar olur diyor.. hade len.. daha önce bu şarkıyla çok şey olur diyen kimdi peki?
yine de suçlu olan o değil, basiretsiz, öngörüsüz ve halkının sesine kulak vermeyen aziz türkiye radyo ve televizyon kurumu'dur.. sanırım gülseren'in söylediğinin aksine, bu şarkıyı tüm tepkilere inat, adam edecem diye, sertab erener'e harcadığı paradan daha fazla para harcamıştır üstelik.. düzenleme, o bu şu için..
hayatımda ilk defa puanlamalarda ''turkey'' ismini duymak umrumda olmadı..
mümkün olsaydı ve 0 puan alsaydık hiç de üzülmezdim..
istemedik biz bu şarkıyı, trt'nin eseridir, alsın 0 puanı da otursun yerine kös kös istedim..
nerde athena ve sertab için küt küt atan kalpler puan gelsin diye oylamalarda?
nerde 2005 erovizyon şarkı yarışması?...

devamını okuyayım »
25.05.2005 16:54