5985 entry daha
  • yerel seçimlerde adayları belirlerken sergilediği başarı ve yerel seçimlerin bir nevi de bu nedenle kazanılmasından sonra özgüven patlaması yaşamış olması muhtemel chp genel başkanı.

erdoğan, özgür özel'i imamoğlu gibi aktörleri gölgede bırakmasını sağlamak için sahnede görmek istiyor. bunun için şimdiden parlatma operasyonlarına başladılar. özgür özel'in değişimi başlığında görüldüğü üzere özel de boş değil, bu yolda ilerleme eğilimi mevcut.

imamoğlu ile beraber yerinden ettiği kemal kılıçdaroğlu ile aynı hatayı yapmaması* gerekmektedir ki, akp ve siyasal islamın ömrü bir 5 yıl daha uzamasın.
  • aşağıdaki sözleri ile imamoğlu'na çok büyük yanlış yapmıştır. değişimi başlatanın imamoğlu olduğunu unutması chp genel başkanı olarak kalabilmesi için yanlış olmuş.

"değişim yürüyüşümüzde önce bir kişiydim. sonra üç olduk, sonra yedi… arkadaşlara ‘bir gün 7 milyon olacağız, bugün bizimle olmayanlar bize katılacak’ demiştim.”
  • sandıktan birinci çıkan partinin genel başkanı, saray'dan kabul görmek için, rüşdünü ispat etmek için "şirinlikler" yapmaz, yapmamalı. iktidar beklenmez, alınır. amacını anlıyoruz, muhafazakar seçmene "makul" görünmek tamam lakin bunun bir karşılığı yok. bunun babasını kılıçdaroğlu yaptı; cumaya gitti, seyid söylentileri yaydı, türbe türbe gezdi, islamcı müttefiklerine mücahit dedirtti. ne kazandı? koca bir hiç... çünkü toplumun beklentisi artık liderliktir, cesarettir, ekonominin düzlüğe çıkarılmasıdır. bunun yoluysa "kral" tarafından muhatap alınmaktan geçmez. erdoğan'ın üzerine çıkacak, onu siyaset sahnesinden silecek bir önder aranırken, deniz baykal misali çözüme adres göstermek de nedir? özgür bey, nutuk'u açıp okumalı, gerçek liderlik nedir, nasıl yapılır görmelidir. dikkat buyurun, bakmalıdır demiyorum, görmeledir! yıkımın sebebinin "erdoğan'ın dikte ettiği nas ekonomisi olduğu gerçeği" olduğu her gün, her dakika, her saniye ifade edilmeli, halkın kafasına çivi gibi çakılmalıdır. sendeleyen rakibe toparlanma imkanı vermeden o son kroşe vurulmalıdır.
  • sabah sabah kafamı döndürmüştür. değil dakika, bir saniye sabit duramıyor. ekranın bir sağında, bir solunda. oturması herkes için en hayırlısı.
  • türkiye'yi ab üyeliği ayağına tıpkı akp'nin 2010'larda yaptığı gibi batılı elitlerin oyuncağı haline getirecek olan sosyal demokrat. avrupa birliğini ağzından düşürmüyor ve "türkiye ab üyesi olmak istiyorsa her istediklerini yapmalıyız" şeklinde son derece tehlikeli cümleler kuruyor. zaten almanya ve ispanya'daki neoliberal sjw'leri ziyaret etmiş olması bu adamın ne kadar güvenilmez olduğunu doğruluyor. kapalı kapılar ardında scholz'a suriyeliler, rojava ve doğu akdeniz konusunda ne sözler verdiğini tahmin edebiliyorum. medyada rte'nin bop eşbaşkanı olduğu dönemlerde ülkemizin batılılar tarafından nasıl toplama kampı haline getirildiği sistematik olarak unutturulmaya çalışılıyor, türk gençliğinin özgür özel ve sosyal demokrat çetesine karşı çok dikkatli olması gerek.
  • liderlik göstermeye çalışsada hep imamoğlu gölgesinde kaldı ve kalacak. hal böyleyken bir validen farkı kalmıyor. tabi rüzgarı arkasına alan imamoğlu'nun gölgesinden kurtulmak oldukça güç. hele hele imamoğlu varken parti genel başkanı olarak kalması da bir o kadar güç. bu durum parti içinde otorite kaybına da neden olacaktır. ben gelecekte bir imamoğlu vs özel çekişmesi bekliyorum açıkçası.
  • “millet erken seçim isterse, ben de 'haydi erken seçim' derim.” buyurmuş.

ahahahahahha. chp varken erdoğan asla zora düşmez dedik. rte'nin tekrar aday olabilmesi için meclisin seçim kararı alması gerekiyor. belli ki chp yavaş yavaş erken seçime hazırlanıyor. akp ve mhp de istemem yan cebime koy der. bu durumda erdoğan yine aday olabilir. yandaşlardaki özgür özel'i gazlama/parlatma çalışmaları da devam ediyor. o da chp'nin cb adayı olur. gerisi malum. bu dünyada olayları okuma kabiliyeti chp'den daha kötü olan başka bir oluşum daha yoktur.
hesabın var mı? giriş yap