dnzy 1

  • 47
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

dayak azaldıkça öğrenci kalitesinin düşmesi

zamanında o eski hocalar nasıl dünyayı dar ettiyse(şiddet, okuldan atma vs ile) o çocuklara, büyüdüler şimdi onlar da yeni nesil öğretmenlere dar ediyor dünyayı. "ben yaşadım bunları, çocuğuma kimse el süremez!" hatırlatırım, şimdiki öğrenciler hani o notla korkutulan, dayakla 'adam' edilmeye çalışılan, disiplinle veya okuldan atılma ile tehdit edilen o kişilerin çocuklarıdır!
çocukluğumda ayak parmaklarıma kundura topuğuyla hoca tarafından sertçe basıldı. tırnaklarıma, parmaklarıma sopayla vuruldu. haksız yere tokat yedim ve agzımdan burnumdan kan fışkırdı. bir hoca bizi kabloyla dövüyordu(ve birkaç yıl sonra haberlerde gördüm, adam lokantada bulduğu döner bıçağıyla intihar etmiş.) bunlar hayatımdan örnekler...
askerde dayak attın, dayattın ve sonuç, bedelli+herkes askerden kaçıyor,gitmek istemiyor tabii.
ha, o kadar yaptın ettin 'adam' ettin herkesi hani, e bu ülkenin böyle huzursuz, boktan bir yere dönüşmesi neden? neden şiddet bu kadar yüksek mesela erkeğe, kadına, hatta hayvana şiddet(buna askeriyeden örnek vereyim askeriyede kediye şiddet ).
her yerde dayatma ve şiddet ile her şeyi halletmeye çalış, ailesinden askeriyesine, askeriyesinden okuluna, okulundan devletine, sonra bu ülke neden böyle ya?
aşırı baskı ve şiddet çözüm olmayacağı gibi çok salmak da çözüm olmayacaktır. asıl problem denge eksikliğidir!
ve sizde de eksik olan akıldır.

devamını okuyayım »
12.01.2018 23:10