efsunly

  • 1107
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

game of thrones

8. sezonuyla insanı çok öfkelendiren dizi.

--- spoiler ---

daenerys in hakkının çok kötü yendiğini düşünüyorum. taht bu kızın hakkıydı. belki tahta oturamayacaktı ama en azından hakettiği bilinerek, o yolda ölmeliydi. çok uğraştı, hiçlikten yükseldi, tekrar düştü ve tekrar yükseldi. hiçbir delilik emaresi yoktu şimdiye dek. 7 sezon bu kızın akıllanmasını ve güçlenmesini izledik, 8. sezonda birden deli etiketiyle postalamamalılardı. bu sezonki danyi itici buluyorum evet, bu yüzden çok kızgınım. babasına çekmiş, geninde varmış bilmem ne çok basit sebepler. çok basit senaryo. ben hala martin dedenin kitabı yazmasını bekliyorum. diziden daha iyi işleyeceği kesin.

cersei böyle pat diye öldüğü için de çok kızgınım. bir hesaplaşma, bir karşılaşma bekliyordum. yaptığı her iğrençliğin tek tek söylenmesini bekliyordum. çok temiz öldü. haketmemişti.

jon snow u bu kadar etkisizleştirdikleri için de kızgınım. mal gibi dolanıyor ortada bu sezon. yazık.

en çok da jaime lannister için kızgınım. adamın son bölüme kadar hep daha iyiye gittiğini gördük. manevi olgunluğa erişti, kemale erdi resmen gözümüzün önünde. sonra yine gitti cerseiyle, cersei için öldü. en aptal lannister olabilir ama bu kadar da aptal olmamalıydı. acayip kızgınım.

--- spoiler ---

iyisiyle kötüsüyle bu da bitiyor. fanı olmasam da bi burukluk hissetmiyor değilim.

devamını okuyayım »