ernest everhard

  • mülayim ama sempatik (549)
  • 532
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

polislerle girilen ilginç diyaloglar

uzun bir gece sonrası bir zamanlar lise zamanlarında yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen 3 arkadaş ve ernest* birlikte yol almaktadır. aradan geçen yıllar herkesi ayrı alemlere sürüklemiş, arkadaşlardan birisi harp okulu'ndan teğmen olarak çıkmış; birisi küçük bir anadolu kasabasında savcı olarak göreve başlamış, diğer bir arkadaş adalet terazisinin diğer tarafında avukat olmuştur. her birisinin renki renkli, gıcır gıcır, soğuk damgalı bol yazılı kimlikleri vardır. oysa ernest kendisini saldığı öğrenim hayatını ve akademik hayatın çilelerini, yırtık prıtık öğrenci kimliğinde saklamaktadır halen daha.

bir rakı sofrasından sonra bu 4'lü hava almak, kafa dağıtmak için gecenin 3'ü gibi sokakta dolaşıma geçmiş, kendilerini istanbul'un kollarına bırakmıştı. arkalarında yanıp sönen mavi kırmızı ışıkları "gençler" sesini duyana kadar farketmediler. kimlik kontrolü ile sahil şeridinin güvenliğini sağlayan polisimiz, kafa kağıtlarımızı isteyiverdi. uygulamaya alışık olan, direnmenin mantıksızlığını bir fiil yaşamış olan ernest hemen kalben bağlı olduğu öğrenci kimliğini uzattı.

- ne yapıyorsunuz lan bu saatte. ananız babanız sizi bunun için mi okumaya gönderdi?

tam bu sırada ernest'ın imdadına diğer arkadaşların cüzdanlarından çıkan, o muhteşem kimlikler yetişti.

- biz arkadaşı gezdirmeye çıkardık. salak biraz, merak etmeyin bizim kontrolümüzde önemli bir görüşme için buradayız!

küçük ergenokon'la karşılaşan polis abimiz, hemen kendisini toparladı ve bir anda bana uzak olan bana en yararlı olandır düsturuyla yanımızdan uzaklaştı.

olaydan sonra ise ileriden sivil plakalı bir renault clio yavaş yavaş bize doğru yaklaşıyordu...

devamını okuyayım »
13.01.2009 17:23