glamdring

  • 2201
  • 125
  • 36
  • 0
  • 3 gün önce

özel üniversiteye girip kazandım diyen tipler

eskiden bir devlet üniversitesinde * okuyup beni delirttikleri için okul değiştirmiş, bir vakıf üniversitesine * geçmiş, ailenin parasıyla okuyan, özel üniversiteye girip kazandım diyen tiplerdenim.

kötü mü ettim? hayır! artık öğrenci işlerinde saatler geçirmiyorum, bir işim 3 günde değil 15 dakika içinde hallediliyor. ders kaydı için * öğrenci işlerinin önünde 5 saat geçirmiyor, internetten 5 dakika içinde hallediyorum. uygulama derslerini maksimum 20 kişilik dersliklerde görüyorum, sorularımın cevaplarını alıyorum, alamasam da akşam e-mail ile alıyorum. derslerde soruyu cevaplayamadım diye "sen salaksın" aşağılamasını yemiyorum, derslerden soğutulmuyorum. sınavda kağıda ne yazdıysam o notu alıyorum, kimse en az 60 verilecek kağıda 0 verip sınıfta bırakmıyor.

ayrıca kabul ediyorum. okula sırf üniversiteye gidiyor imajı için gelen bir baltaya sap olamayacak bir sürü insan var. ama bir o kadar da adam olmak için gelen insan var.

bazı kötü yanları da var tabi. otopark'a günlük 5milyon lira veriyorum. 100bin liralık fotokopiye 500bin lira veriyorum. bütün ders kitaplarım 40milyonun üzerinde. tanrıya şükrediyorum ailemin bu parayı verebilecek gücü var diye. ben de onlara teşekkürümü göstermek için derslerimi kaçırmıyorum, ödevlerimi yapıyorum, derslerime çalışıyorum.

eğer bunları yapmam hata ise, verilen para hata ise, evet özel üniversiteye girip kazandım diyen tiplerdenim ve aşalanmayı hak ediyorum. ama eğer kendim için doğru bir şey yapıyorsam şunları söyleyebilirim:
(bkz: ozel universiteye gidenleri asagilamak) (bkz: ayıptır)
(bkz: bravo lan)

not: ayrıca hiç bir zaman özel üniversitede okutabilecek param var diye böbürlenmedim. ha böbürlenen varsa allah belasını verir heralde.

(bkz: delirttiniz ulan beni)

bir yıl sonra gelen edit: 2. sınıfa kayıpsız geçmiş bulunmamla beraber, ortalama 3 civarı olunca okuldan karşılıksık bursun yanında (%40 kadar), yarı yarıya da karşılıklı burs elde etmiş bulunmaktayım. annemin verdiği paranın sonuna kadar hakkını veriyorum. evet gerçekten de özel üniversiteyi bu yıl itibarı ile kazanmış bulunmaktayım. darısı diğer ailesi zar zor parasını verip de çocuklarını okutabilenlerin başına. bu lafı söyleyen diğer bi tarafı kalkıklar da utansınlar böylece. özel üniversitelerde sadece zengin piçleri okumuyormuş demekki.

3. sınıfta gelen edit: karşılıkslı burs, karşılıksız burs, indirim derken bundan sonraki bütün kalan dönemlerimi parasız okuyacağım okul olmuştur sevgili "özel" üniversitem. * bu başlığı atan insanın aşağıladığı öss puanımla şu an okulda burslu okumaktayım. çok da memnunum (bütün o bütün gün kantinde ya da okulun karşısındaki büfede oturan öğrencimsilere rağmen. selam ederim beni öyle değerlendirenlere.)

4. sınıfta gelen edit: okul bitiyor lan... resmen özel üniversiteye girip kazanıp sonra da bitirmiş olan öğrencilerden olacağım.

son edit: okul bitti...

bitmeyen edit: oha yüksek lisansa başladım lan. =)

yok ebesinin amı ali sami edit: yüksek lisans da bitiyor şaka maka

devamını okuyayım »