gotik sirin

  • şekerpare (682)
  • 598
  • 2
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

beşiktaş

son zamanlarda türkiye'de maçları seyir zevki veren tek takım. baştan belirteyim beşiktaşlı değilim zira takım tutmuyorum. sadece şampiyonlar ligi maçlarına ya da izlenebilecek seyir zevki veren maçlara bakıyorum. türkiye ligi malum, kulüpler gençlerin önünü açmıyor halen 30 yaş ortalama ya da üstü oyuncular oynuyorken, gençler ne deneyim kazanabiliyor ne de kendilerini gösterebiliyor. gs ve fb o kadar bezgin oynuyolar ki bırak kazanmayı maç bitse de eve gitsek modundalar sanki, hoş gs fb derbisi biraz heyecanlı geçti haklarını yemeyeyim. hal böyleyken beşiktaş aralarından sıyrılıyor. hem uefa maçları hem lig maçlarını izlerken takımı tutmadığım halde canla, başla oynamalarından takıma karşı acayip sempati duymaya başladım. nasıl mücadele ettiklerini gördükten sonra yenilmeleri bile insanı üzmüyor. (bkz: 12 mart 2015 club brugge beşiktaş maçı) gibi.
slaven bilic oyuncuları öyle bir sahiplenmiş ki bunu tv ekranından bile hissedebiliyorsunuz.
(bkz: slaven bilic'in necip'ten öpücük istemesi)
şöyle hareketleri görmek türk futbolu için güzel şeyler olabileceğinin umudunu veriyor.
ayrıca oyuncular genç ve çok istekli, sürekli ileri geri koşturuyolar, bir şeyler yapmaya uğraşıyolar. hem kendileri, hem hocaları hem de bjk için bu gözlerinden okunuyor. ayrıca taraftarlarını yani çarşı'yı da tebrik etmek istiyorum, liverpool maçında türkiye'nin birçok yerinden bursa, trabzon vs kalkıp desteklemeye gelen, yurtdışı maçlarında da takımını yalnız bırakmayan bir taraftar topluluğu var.
diyeceğim o ki bana göre beşiktaş şu an için türkiye standardının üzerinde oynuyor, bunu çevremde farklı takımları tutan ve bjk maçlarını izleyen bir çok arkadaşım da dile getiriyor. umarım uefa kupasını alır ve lig de hiç olmazsa 2. olur, zira bunu sonuna kadar hak ediyor.

devamını okuyayım »