gotik sirin

  • şekerpare (686)
  • 596
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 ay önce

sokağa terk edilen köpeğin kilometrelerce koşması

insanlık ayıbıdır.
aslında başlık "sokağa terk edilen köpeğin sahinin peşinden patileri kanayana kadar km'lerce koşması" olacaktı.

edit : çok duyarlı hayvanseverler videoları izlemesin lütfen.

gün geçmiyor ki insan denilen yaratığın çirkin yüzünü göremeyelim. içinde her türlü pisliği ve vahşeti taşıyan, vicdandan yoksun, duygusuz mahluklardan biri dün akşam sahibi olduğu bu güzel köpeği sokağa atmış. köpek sahinin peşinden yaklaşık 3 km boyunca patileri kanayana kadar koşmuş. allaha şükür yolda bizim çocuklar sokaktaki canlar ekibinden birilerine denk gelmiş de hemen müdahale edilmiş. hayvancağızın hali perişan, hem fiziken hem ruhen yaralı yavrucak, şu bakışlar her şeyi özetliyor.

videolar
1
2
3
4

aklım hafsalam almıyor, sen bu canı nasıl sokağa terk edebiliyorsun? gece vicdanın rahat nasıl uyuyabildin? çocuğunu böyle sokağa terk edebilir misin?

dün gece bu görüntüleri izlediğimde ağladım, bu güzel hayvanın sevgisini hak etmeyen vicdansızlara etmediğim küfür kalmadı. bu ilk değil ancak inşallah son olur, sahiplendiğiniz hayvanları yarı yolda bırakmayın, bakmaya gücünüz kalmadığı noktada güvendiğiniz birilerine sahiplendirin. konuşamasalar bile bu hayvanlarında duyguları olduğunu unutmayın, hatta sizden çok daha duygulular ve sizi karşılıksız seviyorlar!

ne kadar kötü varsa bir o kadar da umutları yeşerten iyi insanlarda var *sokakta kalan hayvanlara yardımcı olan gönüllüler sayesinde bu canlardan haberimiz oluyor, haberimizin olmadığı işkence gören, sokağa atılan, cinsel istismara uğrayan daha ne kadar can vardır düşünmek istemiyorum.

(bkz: satın alma sahiplen)
(bkz: hayvana işkence kabahat değil suç sayılsın)
(bkz: sokak hayvanları bizim vicdanımızdır)

bizim çocuklar sokaktaki canlar ekibine gönüllü olmak ya da maddi, manevi destek olmak isteyenler için grubun facebook ve instagram adresleri, ayrıca her pazar saat 12:00 de via port b kapisinda bulusup arazi çocuklarını beslemeye gidiyorlar.

yavrunun adı bolt koyulmuş, inşallah seni asla terk etmeyecek ömürlük ailene tez zamanda kavuşursun.

edit : bolt'un son durumunu soranlar olmuş şu an için geçici yuvasında biraz olsun huzurlu, inşallah tez zamanda vücudunda ve ruhundaki yaralar iyileşir ve çok mutlu olacağı bir aileye kavuşur.
https://instagram.com/…bizimcocuklarsokaktakicanlar

darısı sokağa ve ormana atılan diğer canların başına, satın alma sahiplen.

devamını okuyayım »
22.06.2015 11:21