nickidegistirebiliyozmu

  • kofti anarşist (185)
  • 973
  • 30
  • 9
  • 0
  • evvelsi gün

james potter'ın yavşak bir şahsiyet olması

harry, babasının ne kadar piç bir karakter olduğunu öğrendiği serinin beşinci filmi ile ayyuka çıkan gerçektir.

piç james potter, tüm okulun önünde severus snape'i rezil eder. onunla dalga geçip insanların içinde küçük düşürür. ancak severus reis bu piçliğine karşı yıllar sonra harry'nin hayatını kurtarması için zihin kontrolünü öğretir. böyle de adamdır kendisi.harry, zihin kontrolü eğitimi sırasında severus'un "baban kadar aptalsın" sözlerine kapılıp bir anlık öfkeyle snape'in zihnine girip hatıralarını okur ve babasının yavşaklığını görür. severus snape ayrıca serinin birinci filmi felsefe taşı 'ında quidditch maçı sırasında, harry'nin süpürgesine yapılan büyüyü engellemeye çalışmış, yavşak james potter'ın oğlu yavşak harry, bana büyü yaptı diyerek snape'e iftira atmıştır. gerçeği öğrendiğinde özür dilemek bir yana bir teşekkür bile etmemiştir.

harry, draco malfoy'un her piçliğinde "çok koto boroson molfoy" derken, babasının bu piçliğine* sessiz kalması da ayrı bir olay. oraya hiç girmiyorum.

tabi bu piçin yaptığı yanına kar kalmayacak, dinsizin hakkından imansız gelecek ve lord voldemort yargı dağıtacaktır.

okul zamanlarında da sirius ile aylaklıktan başka bir şey yapmamışlardır ayrıca.

kısacası hayattaki tek başarısı harry potter'ın hayata gelmesindeki payıdır.

son olarak, yazdıkça fark ettim de severus snape çok fazla haksızlığa uğramasına rağmen iyilikten ödün vermeyen, insanlara sempatik görünme çabasında olmayan, hakkı yenen bir karakterdir. seni savunacağız severus. pek yakında! ekşi sözlük'te. (bkz: severus snape adamlığı/@nickidegistirebiliyozmu)

james potter yaptı bir hata
severus snape sen buna aldırma
james, harry bunların hepsi deyyus
tüm hogwarts'a inat biz seni severus.

edit: sırlar odası diye yazmışım. birinci kitap felsefe taşı olarak düzeltildi. sinirden gözüm nasıl dönmüşse artık. *

edit2: lily üzerinden savunma yapan arkadaşlar var. yukarıda okuduğunuz gibi lily'ye tek lafım yok. çok da önemli değil severus'u seçip seçmemesi. çoğu kız gibi pısırık pespaye biri yerine, popülaritesi olan james'e yanlamıştır. normaldir.

devamını okuyayım »