realsanto

  • 2527
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

marmaray yalanı

"asrın projesi"

alın size en büyük yalan. işin büyüklüğü falan değil derdim. lan bu işin bir yazılı "proje"si yok falan hala herhalde. vatandaş olarak bilgi almak istiyorum, çünkü mağdurum aylardır, tcdd belediyeye aktarıyor, belediye taşerona yolluyor, taşeron dsi diyor, dsi iski diyor. kimsenin kimseden haberi yok.

ben zaten artık marmaray'ın bitişini, küçükyalı'dan binip yenikapı'da ineceğim günleri falan beklemiyorum da, lan öyle bir yerde yarım bırakıyorlar ki, diyorsun sırf pisliğine yapıyorlar: arkadaş, 2 yıl boyunca çivi çakmadılar. geldiler, apartman bahçesinin içine şantiye sahasıdır girilmez yazısını astılar, bahçe duvarlarını yıktılar, bahçenin içinden tel örgü geçirdiler, istinat duvarları için tam 2 ay boyunca sabah 7'de başlayıp kaya kırdılar, duvara başladılar, yarısını yaptılar ve gittiler. ve yine aylardır yoklar.

bu yaz 3 ay boyunca apartmanın kapalı otoparkına giden bahçe yolunu kullanamadık. zar zor şantiye güvenlik mühendisine ulaştık, tel örgüleri biraz geri çektirdik şimdi teğet geçiyor arabalar. hala arka bahçedeki 5-6 araçlık açık otopark kısmını kullanamıyoruz. bahçe duvarının yarısı var yarısı yok. yağmur suyu ve drenaj kanallarını yaptıramıyoruz. sıkı bir yağmurda bütün suyun kapıcının evine ve otoparka doğru gitmesi ihtimali var.

yanımızdaki binaları da kısmen istimlak edip yıktılar. arsa sahipleri kalan kısımda inşaata başlayacak, ama belediye "istinat duvarı bitmeden başlayamazsınız" diye izin vermiyor. istinat duvarına ne zaman başlanacak belli bile değil. inşaata başlanmayan boş arsa akşamcıların arabalarını çekip son ses arabesk açıp içtikleri cep park oldu. pislikten çöpten geçilmiyor tabi.

marmaray'dan sonra, kaç köprü kaç tünel açıldı, maltepe sahili rezil bir şekilde dolduruldu bitti. ama şehrin ana yolcu damarı, banliyö treni, nüfusun büyük yoğunluğunun kullanacağı hat olan marmaray'da tık yok. bu ne lan? vallahi samatya'nın "londra pekin kesintisiz bağlanıyor" goygoyunu özledik.

devamını okuyayım »
19.11.2016 11:10