rubiks cube

  • mülayim ama sempatik (530)
  • 548
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

ek$ibition

bunları biliyor muydunuz?

- bir esere yorum yaparken; daha önce yorum yapanların ve eserin sahibinin rahatsızlık duyabileceğini,

- küfürlü ve hakaretli yorumun okuyan büyük bir kesimin canını sıktığını,

- teşhir sahibine söylediklerinizin insaniyet namına hakaret sınırını aşmaması gerektiğini,

- trollemeler yaparken insanları rahatsız ettiğinizi,

falan filan. hepsini yazamadık dikkat ederseniz...

saatlerdir yaptığımız yuvarlak masa toplantısında bir kaç kural belirledik, oysa biz otokontrolünüze bugüne kadar güvenmiş, kural getirmemize gerek olmadan ekşibition'da zaman geçireceğinize inanmıştık.

uzun zamandır ekşibition'da yorumcular ve eser sahiplari arasında (özellikle teşhir fotoğraflarında) büyük bir sürtüşme ve tatsızlığın süregeldiğini hepimiz biliyoruz. aranızda arkadaşlığın olmadığı, tanımadığınız kimselerin eserlerine yorum yaparken eleştiri sınırlarını aşmadan, hakaret etmeden muhabbet etmenizi rica ediyoruz. "kız güzel değil" diyebilirsiniz "beğenmedim burnu çok büyük" diyebilirsiniz ancak "bu ne amk", "götüm gibi" diyemezsiniz.

ilk kural kurallara uymak.

artık ekşibition'da eserlere yorum yaparken ve tanımadığınız biriyle muhattap olurken sözlükteki yazım ve nezaket kurallarına gösterdiğiniz ilgiyi ve özeni burada da göstermenizi hepinizden bekliyoruz. başkalarını rahatsız ettiğini bile bile "ben böyleyim ağa" diyenler ne yazık ki kendilerini düzeltmek zorunda kalacaklar. siz öyle olabilirsiniz ama ekşibition öyle değil. kimse kimsenin kum torbası olmak zorunda da değil. eğlenmek için girilen bir ortamda sinirler gerilmeye başlamışsa bir şeyleri değiştirmenin vakti gelmiş demektir.

biz size; adam* gibi yorum yapın demiyoruz sadece objektif olurken biraz daha özverili davranmanızı istiyoruz. tabi ki eser gönderenlerden de aynı özveriyi beklemekteyiz. teşhir ve diğer kategorilerdeki eser sahipleri ile yorumcular arasında hava yastığı olmayacağız. olmayı denedik ve yıprandık demek ki neymiş? kuralsız olmuyormuş.

inciciler için özet;

- teşhirci kategorisi tekrar faaliyete geçti.
- kişiler artık istemediği kişilerin yorumlarını görmezden gelebilecekler. bunun için aşklarına karşılık bulamadıkları yazarın nickine tıklayıp üstte gördükleri "bu kullanicinin yorumlarini gizle allah kahretsin! (kafayi kuma gomme modu)" yazısına tıklamaları yeterli. açmak için de tabi ki aynısını yapmak gerekiyor.
- enginlere sığmam taşarım diyenlere çok güzel çözümlerimiz var.

güzel günler, kolaylıklar..

devamını okuyayım »
30.10.2011 15:40