solarise

  • 1550
  • 4
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

recep tayyip erdoğan

kendisinin hazırladığı konuşma metni sayısı yok gibidir. genelde ekibi tarafından hazırlanan konuşma metinlerini okur ya da ona söylenenleri söyler. spontan olarak söyledikleri hep fiyaskoyla sonuçlanmıştır. hazırlıksız şekilde, sorulara muhatap olduğu zaman agresif tavırlar sergiler. bu tavırlarıyla bireysel lider olmaktan çok figür olarak ortaya çıktığı pek bellidir. üstünü kazıdığın zaman altından yüzlerce, binlerce figürler çıkar. kaynağa gitmekte yarar vardır. temel mentalleri; ''herşeyi basitleştir ve aptallaştır ki yönetmesi kolay olsun'' mantığı üzerinedir. bu yüzden soyut şekilde anlatıma kendisi ve mensup olduğu düşünce akımı gitmez. herşeyi somutlaştırarak ve basitleştirerek anlatır ki akılda kolayca kalsın diyedir. amerikan tarzı seçim politikasını benimsemiştir. yani büyük hayal satma yerine küçük hayal satma peşindedir. (kömür, beyaz eşya vsvsv)
şükürcü anlayışı toplumun içine angaje etmiştir. çalışanları çalışmayanlarla, çalışanları diğer çalışanlarla, çalışmayanları diğer çalışmayanlarla karşı karşıya getirerek aranızda -şükürcü oynunu oynayın- der, anlayışı içindedir. ve kendisi işine bakar.
toplumun yumuşak karnının din olduğunu iyi bilir ve hep buradan vurur. dine karşı yapılacak tek hamlenin halkın refah düzeyini yukarı çıkarmaktan başka birşey olmadığını bilmekte yarar vardır.
uzatmaya gerek yok çünkü, bu liste uzar gider.

devamını okuyayım »
11.01.2011 20:41