southofheaven

  • 256
  • 27
  • 4
  • 1
  • bugün

porsche sahibi sözlük yazarları

londra hornchurch'de yaşardığım yıllar (2000 lerin başı, güvenlik kamerası vs o yıllarda sadece merkezi bölgelerde ve ana yollarda var), gençler çaldıkları porsche'u anahtarı üstünde benim evin önüne bırakıp gitmişler. evin olduğu yer çıkmaz sokak olduğu ve gözden uzak bir yer olduğu için ara ara çalıntı araba daha önce de bırakılıyordu. önce pek umurumda olmadı çünkü zaten evin hemen yanında bir araç parkı olduğu için arabayı oraya bırakıyordum hem de pahalı bir araç olduğu için polis bir iki güne alır diye düşünmüştüm.

2 gün sonra polise durumu haber verdim. 2 hafta sonra yine polisi aradım derken 1 ay geçti. araba hala benim garaj yolunu tıkayacak şekilde evin önünde duruyor. kendi garajımı kullanayım diye arabanın yerini değiştirmeye karar verdim. sonra bir süre sonra baktım arabayla markete falan da gider olmuşum.

araba bildiğin yılan, gaza dokunuyorum araba uçuyor, marketin önüne çekiyorum arabayı döndüğümde camda telefon numaraları. tabi uzun mesafeye çıkmaya cesaretim yok, ama polisin ingiltere de araç durdurup ruhsat vs isteme durumu da yok. bu arada iş arkadaşlarım sahibinin sigorta parası almak için böyle bir tezgah yapma ihtimalinin çok yüksek olduğunu, artık kimsenin gelip o arabayı almayacağını söylemişlerdi.
yaklaşık 2 ay güzel güzel çevrede ana yola çıkmadan takıldım sonra tabi ki her rüyanın sonu olduğu gibi polisin aklına gelmiş arabayı çektirmek. gelip benden arabamın(evet benim arabamdı o) anahtarlarını alıp gittiler. ben yine uyduruk vauxhall a kaldım..

devamını okuyayım »