yuzmebilmeyenyunus

  • 3660
  • 134
  • 48
  • 4
  • bugün

kız öğrencilere 75 tl erkek öğrencilere 50 tl burs

erkeksen bursun bile az. cocuk olman, genç olman, öğrenci olman önemsiz. bu ülkede erkeksen değerin kadınlara göre düşük. neyse kadınlar günü kutlu olsun. link

bunda ne var ya diyenler bir saniye düşünsünler. devlet erkeklere daha fazla para verse oluşacak tepkileri bi düşünün.

edit: biri de teşvik demiş. haberi okusanıza ilkögretim ögrencilerine veriliyor. ilkögretim zaten zorunlu. zorunlu şeyin ne teşviği. hem 25 tl önemsiz para mı diyorlar hem teşvik diyorlar. ömür biter sizdeki çelişkiler bitmez.

edit 2 : kadın olmanın avantajlarinı saymistim. (bkz: #114307470)

edit 3: bu arada cogu sebepsiz daha çok erkek öldürülüyor, dayak yiyor. sadece trafikte bir günde durduk yere dövülen erkek sayısı dövülen kadın sayısından çoktur. haber oluyor mu. hayır. şiddet uygulayanlar ceza alsın deniyor mu. bilmiyoruz çünkü haber bile olmuyor. ha siz olaya şöyle bakıyorsunuz döven de erkek ne şikayet ediyorsun. ha aramizdaki fark bu ben insanlara suçlu suçsuz diye bakarim siz kadın erkek diye. ne kadar suçlu şiddet gosteren insan varsa medeni ülkelerdeki gibi ceza alsın kadın erkek farketmez.

edit 4 : bu feministler ve yancıları meriçler neden bu kadar sinirliler. en ufak bir eleştiri gelince neden eleştiri getirene sevmedikleri her sıfatı yapiştıriyorlar tane tane konuşmayı beceremiyorlar. kendileri ile %100 aynı fikirde değilsen %99 bile aynı fikirde olsan kendilerinden geçip seni tüm kötülüklerden sorumlu ilan ediyorlar. bu kafa yıkım getirir. etki tepkiyi doğurur öyle bir gerilim biriktiriyorsunuz ki oluşacak depremde hepimiz altinda kalırız. safi zararsınız hic bir soruna faydaniz yok anca yeni sorunlar cikariyorsunuz. gerci sizin ideolojiniz nefret kusma üzerine kurulu sorunlarin sebebi veya çözümü umurunuzda değil tek amacınız kabile mantigiyla kendinizden olmayanları yok etmek o olmazsa sindirmek. umarim düzelirsiniz de zor gibi.

edit 5 : kadın kadın olduğu için şiddete ugruyormuş erkek erkek olduğu icin uğramiyormuş. hadi ya öyle mi geçen dayak yiyen çiğ köfteci garson kadın olsaydı adam dövecek miydi veya fren yerine gaza basıp bastonlu dedeye takla attıran kadını indirip sakinlestirenler şoför erkek olsaydı tekme tokat dövmeyecekler miydi onu bırak karıma kızıma yan baktin veya iliskin var diye öldürülen erkek yok mu. hadi onu da geçtim şehit olanlarin iş kazasinda ölenlerin neden %90ından fazlasi erkek. erkek oldugu için ölüyor olmasınlar sakın. konu saçma sapan yerlere gitti noktayi koyuyorum yasalar önünde herkes eşit olmalı + şiddet şiddettir cezası olmalıdır. magduru erkekmis kadınmış yapan erkekmis kadınmış sundan yapmis bundan yapmis önemsiz. sizin derdiniz eşitlikse adaletse bana katilirsiniz ha sizin derdiniz erkek dusmanligi ise konusmaya devam edin siz bilirsiniz. nokta.

devamını okuyayım »