şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1988 izmir doğumlu bir rapper. 2000 yılında stüdyo kayıtlarına başlamıştır, fakat yaklaşık olarak 10 sene müzik yapmaya ara veren çağrı, 2010 senesinde sıfırdan başlamak isimli yeni bir albüm yaptı.
  • ekşi sözlük'te yazdığından emin olduğum müzisyen/öğretmen. ayrıca sıkı bir behzat ç. takipçisi.
  • gün gelir dünyan alt üst olup değişebilir
    eski sevgilin başkasıyla sevişebilir
    sürekli gelecekten ürkerek, endişeli bir-
    -adam olma siktiret yarını kim seçebilir

şeklinde bir dörtlük yazmıştır. eminem dinliyorum sandım, kafiyeler yumruk gibi çarptığından
  • dün indigo* ile birlikte dinleyicilerine şöyle enfes bir parça sunmuş rapper.
  • zihin kabızlığına karşı, yazdığı sözlerin günde 3 kez tok karna mırıldanılması gereken adam.
  • şu şarkısında söylediği "ben de bir zamanlar senin gibiydim alışmıycam dedim, çalışmıycam dedim, bak çoktan vazgeçtim bile" cümlesiyle nice üniversiteden mezun olmaya yakın anarşik gencimizin içini bi dürtmüş izmirli mc. sokak boştu diyerekten kimi insanlarda çok uzun bir süre yok artık daha neler dedirtmiştir. düşünceleri serin insan.
  • türkçe rap'i en başarılı şekilde icra eden, kesinlikle dinlenmesi gereken sanatçılardan biridir.
    özellikle storytelling rap tarzında birçok başarılı eser vermiştir.

2008 yılında tanıştığı rapçi indigo, üniversite yıllarında çağrı sinci'nin ev arkadaşıdır.
    2014'te evlenmiştir.
    asıl mesleği ingilizce öğretmenliğidir, çok iyi ingilizce bilmesi ve konuşmasına rağmen rapi türkçe olarak icra etmeyi seçmiştir.

1999 yılında hiphop ile tanışmış, çeşitli rap serüvenlerinin ardından 2010'da müziğine geri dönmüştür.

birçok tek track şarkının yanı sıra diskografisi:

2010 - sıfırdan başlamak
    2013 - insan terbiyecisi
    2014 - yeraltı sakinleri ep
    2014 - 2nci şans feat. indigo (single)

çağrı sinci'nin tüm şarkılarını edinmek isteyenler için: çağrı sinci tüm şarkıları
  • sokak jargonuna ciddi anlamda hakim, iki albüme sahip olmakla beraber karşıyaka'da yaşamına devam eden, rap sanatçısı bir ingilizce öğretmeni.

son çalışması: https://soundcloud.com/poeticalbastard/sokakbostu
  • türkçe rap'in hem iyi rapperlarından hem de kişilik olarak en kaliteli 3-5 kişisinden biridir. türkçe rap'in dincisinden, milliyetçisinden ve tabii ki boş beleş elemanından geçilmediği bir mecrada üstadın hasıdır.
  • yolda karşılaşırsam abim diyerek sarılabileceğim insan. belki bir abim yok fakat kulaklığı taktığımda hayatın gerçeklerini anlatan bir abi oluyor kendisi benim için. unutmadan "kafa yapar sıvı hali gerçeklerin."