• içindeki şarkıların birçoğunu dinledikten sonra ancak orjinalini dinleyerek küfür etmeye ara verebildiğim ezginin günlüğü tribute albümü...

hele ki bulutsuzluk özlemi ' nin hükümsüzdür yorumu için direkt bakınız: bayburt bayburt olalı böyle zulüm görmedi.
  • gelmiyorsun adlı parçanın candan erçetin tarafından katledildiği parça. kendisine ve düzenlemeyi yapan alper erinç’e saygım sonsuz ancak parçayı beş kere de emin igüs’ten dinledim ki şöyle kendime geleyim.
  • sözcüğün aslı lisan-i fariside dörtte bir mânâsına gelen çar-yek iken
    dilimize galât olarak ceyrek şeklinde geçmiş, bu haliyle meshur olmuş
    ve isti'mal edilegelmiştir. bilindiği üzre çar dört, yek de bir'in karşılığıdır
  • eski türkçe çeyirmekten gelir.

çeyirmek, bir şeyi enine ve boyuna kesmek demektir. yani 4 eşit parçaya bölmek.

çeyrik yani çeyrilmiş. çeyrik, çeyrik diye diye zamanla çeyrek olmuştur.
  • dinlemekten bıkmadığım albümdür. farklı seslerle, farklı yorumlarla tadına tat katılmış şarkılardır herbiri. her ne kadar bulutsuzluk özlemi'nin yorumunu ve sunay akın'ı atlasam da, feyza eren'den ''küçük hanımın şarkısı''nı ve sabahat akkiraz'dan ''gemi'' yi defalarca dinleyebilirim.
  • ezginin günlüğü nü sevenler için tam bir hayal kırıklığıdır.güzelim şarkıların içine edilmiştir.
  • barış akarsu'nun leyla yorumu bu albumun en iyilerinden biri olmuş.
  • (bkz: cihar)
    (bkz: yek)
  • 1980 değişikti. gelmiyorsun'u ilk saniyelerde durdurdum, sanırım bir daha dinlemem. çok düşkün olmadığım feridun düzağaç güzel yorumlamış, biraz moralimi düzeltti. yavuz bingöl sırıtmamış, oysa ki çok zorlama yorumlarına rastlamıştık tarihte. en çok sevdiğim şarkılardan leyla'yı çok bilmediğim, pek de beğenmediğim barış akarsu'dan dinliyorum. e, bu da güzel olmuş, biraz yeknesak da olsa. umarım fireler sadece aşk bitti ile gelmiyorsun'dur. çok umutluydum oysa...
  • özensiz kapak tasarımıyla ezginin günlüğü severleri üzmüş albüm olmuştur. kapağındaki elma çok sahte durmuş, hiç temiz bir çalışma olmamış renkler birbirine girmiş, kitapçığın içi daha da beter çiçekler böcekler ayrıca kitapçığın son sayfasındaki x'e mesaj atın ezginin günlüğü melodileri cebinize gelsin de ne ola. şaşırdık ne diyelim...
hesabın var mı? giriş yap