şükela:  tümü | bugün
1397 entry daha
  • şu sıralar wuhan virüsü ile zihnimdeki olumsuz imajını biraz daha katlamış ülkedir.tüm dünya ne kadar acımasız ve despot olduklarını görmüştü şimdi de ne kadar pis olduklarını görüyor.

britanyalı iktisatçı t.r.malthus 'un nufusla ilgili fikirlerini doğrular nitelikte durumlar yaşanıyor bugünlerde. ne diyordu malthus özetle, yetersiz gıda + nüfus artışı = hastalık/ölüm

teknolojileri yükselişte olsa da yaşam koşulları kötü milyar tane insanla sürdüremez tükenir bunlar yada dönüşür ve hayatta kalırlar bilemedim
  • 13. yüzyıl moğol istilasının 21.yüzyıl versiyonunu yapacak gibi duran ülke.

moğollar güçlü ve gaddardı fakat güçlü bir yerleşik kültürleri olmadıkları için yayılmaları sürdürülebilir değildi, çinliler ise tam aksine 10.000 yıldır yerleşik kültürde yaşayan ve asimile olmayan bir toplum. dolayısıyla yayılmacı politikaları dünyamız için çok daha tehlikeli olacaktır.

medeniyetimizi ve çocuklarımızı ww3'e hazırlamak zorundayız, aksi halde torunlarımız bildiğimiz medeniyette yaşamayacaklar.
  • bu kadar kötülenmesi baya komiğime gitti.
    arkadaş 1,5 milyarlık bir ülke bu.
    tabii ki dünyayı en çok onlar kirletecek ve buldukları her şeyi yiyecekler bundan normal ne var abi ? her devlet gibi sadece kendi çıkarını düşünüp ona göre hareket etmektedir. ha bu doğru bir şey mi hayır.
    ama bu özel nefret niye swh
  • yönetim biçimi oligarşi olsa gerek. link
  • amerikanın yanında melek olan bir ülkedir. her şartta amerika yerine tercih ederim. en kötü çinli en iyi amerikalıdan daha iyidir.
  • deve sidiği içenlerin, çocuklara tecavüz edenlerin, çin hakkında konuşması için uygun bir kelime bulamıyorum.

(bkz: çin'i kötülemek)

edit: ne oldu kendi pisliğiniz zorunuza gitti dimi? sahtekarlık, ahlaksızlık, hırsızlık yapmıyor olsanız, çini istediğiniz gibi vurun. kendinize bakın önce sizene çinden.
  • (bkz: #99753902)