*

• gavurların deyimiyle, bir insanın sevişme olasılığını isteyerek veya istemeyerek sabote etmek. (bkz: cockblocker)
  • friendzone'la kombo olarak sunulur genellikle.
  • snuff box'ta şu şekilde örneklenmiş blok koyma eylemi.
  • ingilizce argosunda zor olmayan bir işi tecrübesizlik nedeniyle diğer insanların tadını kaçıracak şekilde bozmak, cahilce engellemek, durdurmak.
    online çalışırken çok defa olur, bir salak çıkar işin içine eder her zaman. ona da cockblocker denir.

adı üstünde cock - block. her zaman bir salak çıkar. adeta murphy kanunudur bu.

online çalışırken yeni yetme bir memur editörün copy paste yapıp atabileceği bir içeriğin salak gibi fotoğrafını çekip paylaşması. ya yeter gerçekten monitörde fotoğraf çekip atmak nedir? şu anda bunu atarak başka editörün hayatını sikti mesela.

lafım meclisten dışarı da bu devlet memurları gerçekten akıl almazlar. aslında devlet memurlarının çoğu cockblocker olabilir ya.

edit: evet dayanamadım o devlet memurunu başkasına bilinçsiz işkence etmekten editörlükten çıkardım, birkaç saat sonra arayacak ve brainlag bey ben neden giriş yapamıyorum diyecek, ben de giriş yapacak donanıma sahip olmayan bir cockblocker olduğunuz için diyeceğim. tabii ki pardon anlamadım diyecek, sistem hatası olmuş düzelir diyip bir süre daha yetkisini vermeyeceğim, bir de sabah grupta gördüm lütfen monitörden foto çekip atmayın diyeceğim. pazartesi bakarız. yeter.
  • bir eylem. şöyle örneklendirelim:
    arkadaşlarınızla dışarı çıktınız, eğleniyorsunuz. bir bey grubunuzdaki bir kıza yazmaya başladı, kız da karşılık verdi, yakınlaştılar falan. sizin de gözünüz çocuğu tutmadı. bir şekilde arkadaşınızı erkekten uzaklaştırdınız, vazgeçirdiniz. o gece olacak şeyi oldurmadınız. bu eylem cockblock, bu eylemi yapan siz ise cockbloker oluyorsunuz.
    türkçe'de biz buna erkeğin ekmeğine kan doğramak diyoruz eheh.
    bazen zevkine, bazen gereklilikten yapıyorum bunu. cockbloker olmak hobilerim arasında, havada asılı duran sevişme ihtimalini yok etmekte üstüme yoktur.
hesabın var mı? giriş yap