şükela:  tümü | bugün
  • tipik günümüz velisidir.

ilgisizdir, umursamazdır.

ne ilginçtir ki bu veliler öğretmenlere ilgiliymiş gibi davranırlar.
  • çocuğunu ilgiye boğan veliden çok daha makbul velidir. candır. imamoğlu kendisine gördüğü yerde sarılmalıdır.
  • acile böyle tipler çocuğunu getiriyor. çoçuğun yaş ve kilosunu soruyorum. yaş için kimliği bana uzatıyor. kiloya geçiyoruz havaya bir kaldırıp tahminince bir şeyler söylüyor.
    çocuğun şikayetini zaten bilmiyor çocuğa sorup öğrenmeye çalışıyorum.
    ilaçlarını yazıp evine gönderiyorum. yarın bir daha acile geliyor çocuk iyileşmedi diye...
  • oo öğretmenlerden, velilere kontra başlıklar mı geliyor?

aslında gelebilir ha, kimlerin bebelerini avuttuktan sonra bir de ağız kokusu çekildiğini anlatmak için.

bebe avutmak derken şimdi öğretmen düşmanları tetiklenmesin, öyle boş beleş müfredatlar var ki; sırf çocuklar evde kalabalık etmesin diye okula gönderildiğini anlıyorsunuz. zaten velilerin büyük kısmının işine gelen asıl nokta da bu.
  • benim babamdı bu. başkası sorduğunda beni arayıp sen kaçıncı sınıfsın diye sorardı hep. hatta ben lise son sınıftayken üniversite sınavına birkaç hafta kala "oğlum inşallah dört yıllık kazanırsın" demişti.
  • büyük hilmi’yi anımsatan başlık.
  • günümüz velisi değildir ya üşengeç ya da bazı şeylerden bıkmış velidir. mesela 4+4+4'den sonra birçok kişi takip etmeyi bırakmıştır. adamlar eğitimde devrim diye her sene bir şeyler değiştirdiler veliler de takip edemez oldu artık. yani çocuk kaça giderse gitsin baştaki paşaların kafasına göre ilerliyor. şimdi yine bir sistem geliyor dur bakalım ne olacak.
  • hangi bölümde okuduğunu bilmeyen veliler bile çıkabiliyor.