• muhteşem bir şarkıdır. içiniz huzurla ve daha başka pek çok duyguyla dolar. yenilenişi anımsatır bana nedense. yeniden başlamayı, küllerinden doğmayı. yeri başkadır bende.
  • arkada bir saattir falan çalıyor sanırsam, asla baymıyor. sonsuza kadar dinlense de sıkmayacak şarkıyı bulmuş olabilirim. çok heyecanlıyım, evrenin sırrını çözmek kadar önemli bu benim nazarımda. eve dönerken de dinlemeye devam edeceğim bakalım, ne olacak.
  • danit'in en sevdiğim parçasıdır. dört rüzgarı ve rüzgarlarla kadınların benzeşmesini sembolize ediyor diye düşünüyorum. parçayı beğenenlere plantas sagradas parçasını da öneririm.
  • geçen cuma arkadaşımla yolda giderken (bkz: loungefm) de dinlediğim ve hayran olduğum şarkı. arkadaşım da hayran kaldı. ama sonuna yetiştiğimiz için şarkı ile ilgili bir detaya ulaşamamıştık. eve gelince (bkz: loungefm) e mail gönderdim. sağolsunlar ilgilendiler ve şarkının ismini geçen cuma bana mail attılar. o sayede internet ortamında dinleyebildim.

arkadaşıma da olayı paylaşınca o da biraz tebessüm etti. bu kadar üstelemeseydin diye ama bayağı hoşuma gitti şarkı, ben de bir umut mail attım. sağolsun loungefm'in ilgilileri bana dönüş yaptı :)
  • baştaki rüzgar sesi anılarımda bir yolculuğa çıkardı beni, bir kış günü tipiyle pencerenin yanından sızan rüzgar, buz tutmuş camlar... insan anılarıyla mı zenginleşir?
  • sabah kalkınca ses sistemine bağlanıp bunu açmak harika bir sey. döne döne kasıla kasıla yataktan kalkıp huzurlu bir şekilde güne başlıyorsunuz. huzur veriyor ve gerginliğinizi alıyor.

dinlemenizi öneririm.
  • nasıl başardı, ne etkili oldu bilmiyorum ama bana ayrı bir huzur veren şarkı.
  • bu ne kadar güzel bir şarkı ya. şarkıda başlı başına bir huzur var, muhteşem*
  • sakin, ortalıkta kimselerin olmadığı, denizden tuz, yosun kokusunun geldiği yazlık bir yerde, sıcağın henüz bastırmadığı saat 10 gibilerin, tahtadan yapılmış gölgelikli bir çardağa asılmış rüzgar çanlarının, beyaz kuş tüylerinin şarkısı.
  • öylesine sevdiğim bir şarkı ki bu. mardinde, gece, damda, keyifli bir sohbet üzerine, şarkının girişinin gecenin rüzgarıyla eşleşmesi üzerine duyduğum an etkilendiğim sol frame'de görünce anında yazma ihtiyacı hissettiren çok özel şarkı. sözlerin “dağdan gelen rüzgar” diye başlaması ve o anda gerçekten o rüzgarın geliyor olması ??

“dağdan gelen rüzgar, bize açıklık getir.
    denizden gelen rüzgar, bize özgürlük getir.”

acilen ışınlanmak istediğim an.
hesabın var mı? giriş yap