şükela:  tümü | bugün
 • kolej tercihini university of arizona'dan yana kullanan, 2.13 m boy, 107 kilo olan 18 yaşındaki bahamalı basketbolcu.

  the red vineyard uktesi dolmuş oldu böylelikle.
 • 2018 nba draft'ının 1. sırasını zorlayabilecek potansiyelde gösterilen, insanüstü fiziği ile yeni nesil nba uzunlarının arasına kafayı uzatabilecek türden bir hype'a sahip olan 1998 doğumlu arizona wildcats pivotu. bill walton'ın shaq'tan bu yana en istikbal vaadeden kolej uzunu olarak gösterdiği* bu bahamalı bebe 2,16 olmasına karşın dikey sıçramada 43,5 inch kapatarak andrew wiggins'den daha yüksek bir sıçramaya sahip.

  gelişime müsait şutunu da ekleyip potadan uzaklaşmaya elverişli olduğunu da hesaba katarsak al sana towns, porzingis, embiid kaçıklarının yanına yazılabilecek yeni model bir sapık.

  ancak savunması konusunda şu an ciddi soru işareti yaratan bir blok zaafı var. yeri geldiğinde çoluk çombalağın cirit attığı attığı zayıf okulların ncaa müsabakalarında 4-5 bloku çok rahat yapıştıran anthony davis, joel embiid, karl anthony towns gibi örneklerin yanında bu arkadaşın şu ana kadar ki freshman sezonunda yakaladığı blok ortalaması 1.3 ile sınırlı kalmış durumda. the tinger'da jonathan tjarks birkaç gün önce kendisi hakkında güzel bir yazı paylaştı. ayton'ın 2010 yılından bu yana diğer freshman uzunlar ile karşılaştırıldığında ncaa blok rating'lerinde greg monroe ve cody zeller gibi ayakları yerden ancak 1 karış havalanabilen isimlerin arasında tuhaf bir yerde kalması garip bir durum.

  yine de tüm bunlar limiti gökyüzüne koyan bir yeniyetme olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ncaa sezonunun devamında ve draft zamanı yaklaştığında adı buralarda da anılmaya başlayacaktır. şimdiden yerlerimizi alalım ..
 • (bkz: mohamed bamba)
 • 2018 draftının 1 numarası olmasına kesin gözle bakılıyor.
  hücum konusunda kendini geliştirmeye veya esnekliğe açık bir allstar adayı. savunma konusunda bu sezon gelişme gösterse de, komple oyuncu beklentilerinin halen altında, ancak maç tecrübesi ve biraz fiziksel gelişmeyle daha üst seviyeye çıkabilir. neticede hücum odaklı bir oyuncuydu kolej kariyeri boyunca.
  pivot pozisyonu açısından fakir draft yılının en değerli parçası ve modern 5 numara tanımına da uygun ilerliyor.
 • march madness öncesi 32 maçta 20 sayı 11 ribaund 2 blok ortalamaları tutturmuş bahamalı pivot.