584 entry daha
  • dağın başında oturmama rağmen benim -2'yi görmediğim şehir. çok tuhaf. ayrıca kim yobaz diyosa aybetmiştir. denizli güzel lan. yobaz denmesin.
  • neden sokaklarinda hic seyyar olmadigini merak ettigim sehir. ulan seyyar koftecidir, durumcudur vs gormeyi ozledim ya. simitci bile yok mk.
  • çınar sigara kokuyor, bayramyeri döner, çamlık parfüm, pamukkale bok gibi bir şey kokuyor. her yeri bi garip kokuyor.
  • universitenin acaba hangi kisminin daglik araziye kuruldugunu merak ettigim sehir. cinar meydanina koyacak halleri yoktu heralde okulu. pamukkale universitesi daginik kampuse sahip degildir ve tek kampus universitesidir o bakimdan zaten genis bir yere konuslandirilmasi gerekiyordu. yerlesimin oldugu bir yere kurulmustur, yoksa hastaneyi oraya nasil koysunlardi degil mi?

denizli fanatigi degilim ama denizliliyim. yedirmem arkadas.

onun disinda tarihi cok eski degil kanimca ama olanlari da mahvetmisler zaten. dedemin koyunu sit alani yaptilar ama sonunda cok sukur.

edit: ayrica eklemeden edemeyecegim; pamukkaleye gidebilmek icin belediye otobusu numaralarina bakmaniz yeterli olacaktir. ha bulamiyorsaniz otogardan pamukkale / karahayit dolmuslari sizi 25 dakika civarinda "merkez"den pamukkaleye goturur.
  • havasi muthis guzel olan memleketim. yemin ederim yaz kis en ideal havaya sahip.
  • dun sort tisort dolasirken su an kar yagan sehir. nooooluyor.
  • semalarinda starlink uydularinin gorundugu sehir. balkona cikan yetisir.
  • gozlerim dolu dolu yemin ederim. en son cocukken chp'yi bu sehirde goormustum sanirim. onu da hatirlamiyorum zaten.

umarim akp "biz ulkeyi batirdik" diyip bilincli olarak gitmemistir buralardan. afyon dahil bu durumu yasiyor olmamiz da biraz mantiksiz geliyor.

laik atak gecirmeme engel degil yine de.
  • birileri yobaz yatagi demis denizli icin. denizli yobaz yatagi degildir, her yerde oldugu gibi yobazlar vardir ama yobaz yatagi biraz agir bence. hukumete sirtini dayayip gecimini saglayan tipler her yerde var. ustelik tek basina devlet olsa kendi kendini de cok rahat idame ettirebilecek potansiyelde bir sehir.

salak salak yobaz yatagi falan derseniz alirsiniz boyunuzun olcusunu. yobaz babandir.
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap