4357 entry daha
  • nerde duydum hatırlamıyorum ama birisi trump'ın olaylara nasıl baktığını anlattı ve benim için bir çok taş yerine oturdu.

bu adam atadığı/atayabileceği veya görevden alabileceği insanları abd devletinin savcısı, abd devletinin adalet bakanı, federal polis başkanı vs. olarak görmüyor. tamamen kendi çalışanı gibi görüyor. kendisine karşı gelme/ direnme / oyalama gibi hareketleri bir patron olarak kabul edemiyor.

bu comey ve son ortaya çıkan jeff sessions olaylarına böyle baktığımızda belki de adam hakkaten suçsuz olduğu veya suçsuz olduğuna inandığı halde savcıyı, fbi başkanını hatta adalet bakanını sadece kendisine karşı iş çeviren çalışanı olarak gördüğünden saçma sapan davranıyor olabilir. müller' e de sataşmaya başladı zaten. onu da görevden alacak yakında. kendimi affetme yetkim var siz neyle uğraşıyorsunuz gibi laflar da ediyor. adam ben patronum diyor kısaca.

devlet başkanı olduğunu ne zaman ve ne şekilde anlatacaklar merakla bekliyoruz.
  • sabahın 6sında uyanıp attığı twitlerde suçladığı kişiler ve devletler hillary clinton, adalet bakani jeff sessions, ukrayna, ve hillary soruşturmasını yürüten ve halen vekaleten fbi direktorlugu yapan mccabe olan başgan. en garibi bakan sessions'ı satmış olması. adam hala görevinde (şu an için) ve sen bu adamı satıyorsun. önce bi istifa ettirtseydin, ya da görevden alsaydın be adam.
  • amerika bu adamın başkan olmasının ezikliğini nasıl silecek, merak ediyorum.
  • sırf trump ile takıştı diye saçma sapan tiplere alkış tutmamak lazım. bu jeff sessions denen herif ağır bağnaz bir tip.

şu fbi eski müdürü comney de herhangi birinin özel verilerine doğrudan erişim için apple'ı az zorlamadı. big brother sevicisidir. dahası seçimi trump'a hediye etmiş olan kişidir, tam clinton toparlıyordu ki sonradan hiç bir aslı ve gereği olmadığı anlaşılan bir soruşturma başlattı.

trump'ın kendisi ise umutsuz vaka. ne rte ne de putin kalitesine sahip değil, bizimkisi en azından kaliteli diktatör.

hatırlarsanız rte en zor zamanında bile kelle verip kurtulma, kendisine sağdık kişileri satma yoluna gitmedi. putin de aynı şekilde, yani bunlarla bir iş çevirirseniz patronun sıkışınca sizi öfkeli kalabalıklara yem etmeyeceğinizi bilirsiniz.

trump'ın bu vefasızlığı dışişleri bakanı tillerson'ı da istifayı düşünmeye ittiği konuşuluyor. ömrünü zenginlikler içinde geçirip trump yüzünden geri kalanını da hain damgasıyla hapislerde tamamlama riski var.
  • jeff sessions da ne koltuğa yapışık ne pis bir adammış. trump resmen siktir git diyor haftalardır bu hala şartlar uygun olduğu sürece görevdeyim falan diyor.

istisna varsa bile kaideyi bozmaz: dünya genelinde muhafazakar, ırkçı, dinci, sağcı vs. adamlar şerefsizliğin kitabını yazıyorlar.

bu trump yönetimi de tamamen şerefsizler sirki.
7680 entry daha
hesabın var mı? giriş yap