• el paso saldırısında annesi ve babasının ölmek pahasına koruduğu ve hayatta kalmasını sağladığı bebekle fotoğraf çektirirken sırıtan, bir elinin başparmağıyla da "thumbs up" yapan kişi.

insanların nutku tutuldu bu artık patolojik seviyedeki narsisizm, duyarsızlık ve öküzlük karşısında.
    gerçekten inanılmaz.

https://www.theatlantic.com/…oto-is-obscene/595888/
  • tek attigi bir twitle petrolu, hisseleri, endeksi falan vs finansal enstrumanlari bir gun icerisinde yuzde 5 ila 10 arasi asagi indirebiliyor.

ehhh simdi dusunun bakalim. yakin cevresindekilere hacilar ben yarin petrolu su saat su dakkada gomecem, oncesinde short posizyon alin 100x de kaldirac sokun, paraya para demicez amk demis olabilir mi acaba?
  • isveçte yükselen ırkçılık ile ilgili bir yazı okurken yine küfrettiğim başkan. 2017 de olan şu olay ne kadar boktan bir döneme denk geldiğimizin tescilidir:

salak fox news, ülkesine sığınmacı alan isveçi ne kadar kötü bir gelecek beklediğini göstermek için dystopian bir senaryo videosu yayınlar. mülteci yoğunluklu rinkeby şehrinde suç vs. salak abd başkanı briefini fox tvden aldığı için "gördünüz mü dün isveçte neler olduğunu" gibi saçmasapan bir konuşma yapar kimse bir bok anlamaz. çünkü bir şey olmamıştır. taa ki ruslar iki gün sonra habercileriyle bölgeye gelip olay çıkartıncaya kadar.

putin, trump, suudi kralı, rte
  • isveç'te yükselen ırkçılığın suçu da bu adamın üstüne atıldı, hadi bakalım.

ne oldu lan? hani trump hödük, aptal, cahil bir magandanın tekiydi? ama gel gör ki dünyada en yaşanası yer olan, ekonomisi gayet gelişmiş, halkı son derece kültürlü melek yüzlü isveç'lilerin bazılarını ırkçı haline getirmiş. nasıl olmuş acaba?

bu adamın retoriklerine, tarzına, twitlerine falan o kadar takıntı yapmışsınız ki; söylediği doğru şeyleri bile salak saçma yorumluyorsunuz.

türkiye'de insanlar suriye'li göçmenlerden bıkmış durumda. almanya ve avusturya'da halkın önemli bir kısmı göçmenlerden rahatsız. italya'da göçmen karşıtı parti çok oy arttırdı. isveç'te bile halk veryansın etmeye başladı.

bunların sorumlusu trump değil. ılık götlü cnn, "ebeveynlerinden ayrılan gariban göçmen çocuk" haberleri yapıyor, ama bunun halk tabanında karşılığı çok yok. artık amerika'da da insanlar göçmenlerin rahatsızlığını yaşıyor, kültürel ve ekonomik bozulmalar hümanizmin önüne geçmiş durumda.
  • emre alkin hocanin guzel bir analizi var. "eger(insallah) trump cinin uretim ekonomisinden yuksek teknoloji uretim ekonomisine gecerken yakalayip onu bu hamlesini 10 yil ertelemeyi planliyorsa cok akillica." tabiri caizse pantolonu asagidayken yakaliyor demis. cin afrikada kendi cinini yaratip uretime orada devam edecek diye konusan cok ekonomist var. asya kitasinin abd olmak icin gecis yapan cin simdi 2 secenekle karsi karsiya ya yuksek teknolojiye gecek ama trump para politikasiyla (rooseveltin yaptigi gibi) cinde para degerinin sicramasina neden olacak. yani iceride harcamalar kitlenecek ya da 10 yil erteleyip kaldigi yerden devam edecek.

trumpin olasi cin stratejisi
  • belesci, asalak orospu cocuklarinin iftira attigi buyuk baskandir. her gun bu mecrada trump'a ve abd'ye kufur ederler, fakat kendileri abd'de yasamayi birakmazlar, green card'lari ellerinden alinsa kalp krizi gecirirler. ustelik kendi yetmezmis gibi asalak kardesini de abd'ye getirmeye calisir. sorsan o da anti kapitalist cihangir solcusudur ama amerika'ya gelmek icin sener sen kosusu yaparlar. ulan ne ikiyuzlu insanlar var be!

neymis de sosyal yardim alanlarin green card basvurularinda zorluk cikarilcakmis. gec bile kalinmis, dogru bir karardir.

sosyal yardimlarin nasil suistimal edildigini sanki bilmiyoruz. herifler daha dun amerika'ya ayaka basmis, sictigi bok daha okyanusa ulasmamis hemen sosyal yardim kovalamaya calisiyorlar. binbir sahte evrakla vs. hem sosyal yardim aliyorlar, hem de kayit disi calisiyorlar.

abd hic bir ulkenin asalagina, tembeline "gel, ben sana green card veririm, bir de sosyal yardim da veriririm" demiyor. eger bu ulkeye geliyorsan asalak olmayacaksin, calisacaksin, o kadar! hastalikli haitilisini, esek sikmekten siki cokonat'a donmus afrikali kabile reyisini, cihangir'de solcu takilip "abi beni de amerika'ya al" diyen asalaklari beslemek zorunda degil.

size kiracilarimdan birini ornek vereyim. haitili genc bir kadin, 4-5 yaslarinda bir kizi var ve sosyal yardimlarin resmen amina koyuyor. kocaman evde ayda $100'dan daha az paraya kaliyor, gerisini devlet oduyor. kira depositosunun yarisini bile devlet odedi, oha dedim. elektrik bedava, su zaten kiranin icinde. food stamp alip yiyecege de para odemiyor. en guzel saglik sigortasina sahip, butun saglik masraflari bedava. kadin calismiyor, ot cekip oturuyor, pis pasakli temizlik bile yapmiyor, dairemin de amina koydu, ve bunun gibi milyonlarcasi var bu ulkede. sistemi somuren ve suistimal edenlere birakin da green card vermeyi zorlastirsin hukumet.

sozun ozu, abd kimsenin ac kopegine, ac erkek kardesine, ac asalagina bakmak, green card vermek zorunda degil! sosyalist ulkede yasamak isteyen, yallah venezuella'ya diyecegim ama bu cok serefli cihangir solcularini siksen abd'nin disina suremezsin.
  • danıld tramptaş
  • nerede ne diyecegini bilmeyen tam bir gerizekali ama daha onemlisi rte anamın üstünde yakalansa orospuluk anamdadır diyebilecek tarzda secmenlere sahip basgandir.

dun aksam new hampshire'da mitingi vardi. kendisini protesto eden birkac gosterici disari cikartilirken iclerinden birinin sismanligina laf atiyor manda kafa - "o adamin ciddi kilo problemi var, evine git ve egzersiz yapmaya basla!" diyor ve sevenleri gulmekten yikiliyor. amk embesilleri, sanki hepiniz crossfitci vucuda sahipsiniz ya, gulun bakalim.

sonra gercek ortaya cikiyor ki laf attigi adam protestocu falan degil, onlari disari atmaya calisan bir seveni cikiyor. fox adami bulmus roportaj yapiyor, benim o pankartlari parcaladigimi gormedi falan diyor. sonra kilo problemini soruyorlar, "hersey guzel, onu seviyorum, ulkemizin basina gelen iyi sey" diyor.

boyle basa boyle tarak, alin tepe tepe kullanin portakal kafali basganinizi.
  • 'satilik diil bilader' diyen hukumete ragmen israrla gronland i almak isteyen baskan. ahahah hic gulecegim yoktu, ilahi troll.
hesabın var mı? giriş yap