• cansu dere'nin oyunculuğu ezel dizisindeki rolü ile son derece uyumlu görünüyor, yer yer bariz aksamalar olsa da başka bir eyşan düşünemiyorum dahi. tersine bade karakteri itici geliyor, çünkü derinliksiz; kim ki o? ancak polis çıkarsa kurtarır, ona da yönelik bir ipucu yok henüz. şebnem karakterindeki değişim tamamen bu sezonun en büyük hatası. bu kadın bu tıynette biri idiyse, daha geçen sezon başlarında ali onu sokakta sıkıştırdığında dahi ezel'i satabilirdi. kişilik, karakter değişir ve gelişir ama tıynet böyle 180 derece kötüye doğru değişir mi? bilmiyorum, inandırıcı gelmiyor. üstelik, sonradan "hepsi bir oyundu, şebnem masumdu" denecek noktayı da geçtiler.
  • --- spoiler ---

bu bölümün özeti şudur ;
    ramiz dayı'nın ilk oğlu 1974'de doğmuş , sekiz'in 30 yaşında oldugu düşünülürse , 1980 yılında(6 yaşında) baba olmuştur.
    yani ramiz dayı'nın oğlu ,yılmaz morgül'dür.

--- spoiler ---
  • geçen hafta yönetmenin kestiği sahneleri bu hafta yayınlayan dizi...

--- spoiler ---

çünkü ben geçen haftadan farklı bişey göremedim... serdar'ın ölümü temalı final sahneleri bile neredeyse birebir aynıydı...

onun dışında, mantık hataları gırla devam ediyor...

ezel, evde ailesiyle, bade ise vurkaç barda yeniyıla girdiler... hatta ezel babasının elini öptü, tefo şampanya falan patlattı... niye anlatıyorum bunları bi sorun! e kardeşim, bunlar yeni yıla girdikten sonra birbirlerini aramak için dışarı çıkıyorlar... bir de ne görelim? istanbul semalarında havai fişekler patlamasın mı! heralde ezel'in eviyle vurkaç'ın dışındaki sokak farklı bir meridyende yer alıyor... çünkü istanbul'da yeni yıla girdikten 10 dakika sonra havai fişek gösterisi düzenleyecek bir şaşkın olduğunu sanmıyorum...

yukarıda defalarca dile getirildiği için ramiz-çocuğu-torunu ve bunların doğum tarihleri ilişkisine girmiyorum bir kez daha...

dizide düzgün giden tek şey 1970'li yıllarda geçen sahneler... galiba tüm senaryo ekibi ve yönetmen falan o tarafa yöneldi... 1974'e kasıp 2011'de her hafta serdar'ı öldürüyolar...

--- spoiler ---

bunca aydır hukukumuz olduğu için hala iyi niyetimi koruyorum bu diziye karşı... ancak her pazar behzat ç'de coşup ertesi gün ezel'de salak yerine konmaktan ciddi sıkıntı geldi...
  • bütün mantık hataları bir yana, ali'nin tefo'ya tefo'nun derdi üzerinden kendi yaralarını anlattığı kısımla hatırlanacak bir bölüme (mutlu yıllara) sahip dizidir.

--- spoiler ---

-tebrik.

--- spoiler ---
  • 15. bölümün son sahnesini tekrar izledim. ramiz'in üç çocuğunun mezar taşlarını gösterdikleri sahneden bahsediyorum.

uğur karaeski'nin doğum yılı 1975, ölüm yılı 2001.

selim karaeski'nin doğum yılı 1978, ölüm yılı 2001.

ali temel karaeski'nin doğum yılı 1980, ölüm yılı 2001.

kıvanç tatlıtuğ'un canlandırdığı ramiz'in (sekiz) babasının adı selim karaeski'dir. oğlunu okuldan aldığı esnada kendisine adı ile seslenen simitçi tarafından öldürülmüştür.

biz, sekiz karakterinin 1974 yılının son günlerinde dünyaya gelen bir adamın oğlu olmasının saçmalık olacağını söylerken, aslında 1978 yılında dünyaya gelen bir adamın oğlu olduğunu öğreniyoruz. bu daha büyük bir saçmalık. senaristlerin hiçbir şekilde kıvırma payı da kalmamıştır.

1978 yılında dünyaya gelen selim karaeski, en iyi ihtimalle 15 yaşında baba olsa ve 1993 yılında sekiz dünyaya gelse bile kıvanç tatlıtuğ bu rol için çok büyük kaçar birader.

kısacası, senaristler saçmalamıştır.
  • eski bölümlerini mumla değil meşale ile hiç değil kocaman bir spotla aradığım dizi. ayrıca acilen sekiz'in dönmesi gerekiyor. undead olarak dönse bile bu bölümlerden daha heyecanlı olur.
  • --- şpoiler ---

eyşan da gebermedi gitti

--- spoiler ---
  • bu gece itibariyle kredisini tüketmiş olan ve artık final bölümüne kadar izlemeyeceğim dizidir.
  • --- spoiler ---

sekiz muhtemelen 13 yaşında doğmuş. bu da dayının bir oyunu olabilir. 13 sene gelinin karnında bekletiyor torunu. vay be.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap