8 entry daha
  • memleketimizde bu işi profesyonelce yöneten ajanslar mutlaka vardır diye düşünüyorum, olmayabilir de tabii, ancak hakkında "seks şeysi gibi" oluşan algıyı en başında kendileri yaratıyor. şöyle düşünülebilir elbette "işveren böyle görünmemi istiyor, tercih edilir olmam için bu imajı vurgulamalıyım" , fakat yer yer iş öyle çığırından çıkıyor ki o fotoğrafın linkini sözlükte verseniz yanına iş yerinde açmayın diye not düşersiniz.

fuara katılım sürecinde olan firmaların bilgilerine ulaşmak çok kolay, ajanslar katılımcı listelerinden her firmaya kızların görselini gönderiyor maille. kızların ne donanımından ne bildiği dilden ne de daha önceki deneyimlerinden hiçbir şeylerinden bahsetmiyorlar, kilo boy endam hepsi bu. kaldı ki öyle resimler var ki yanlışlıkla "date hot russian" bannerına tıkladınız sanırsınız, bir tanesinde bir fotoğrafı üçe bölmüş ve büyük parçayı göğüslerine ayırmıştı, sonra vay efendim adamlar bize şöyle böyle! elbette hepsi böyle değil yani yüz tane varsa on tanesi makul, hedefe odaklı geri kalanı "melisasu'nun sana mesajı var" tadında.

hal böyle iken şimdi bu kızları gündüz hostes akşam eskort olarak algılayan insanı yadırgayamıyorum zira en başında görsel ile verilen mesaj bu. şimdi bu güzelim genç kızlar konuya biraz daha ciddiyetle yaklaşırsa oluşacak gereksiz algıların da önüne geçerler, yani en azından leopar tayt giyip profilden popo pozu vermezse iyi olur bence.

gerçi hasas bir noktadayım şu an onu fark ettim, kadın istediği pozu verir, bu karşıdakine onu rahatsız etme hakkı tanımaz diyebiliriz, tamam genel olarak ben de buna katılıyorum zaten, ancak profesyonel bir ortamdan ve verilecek önemli bir hizmetten bahsediyoruz bunun da bir ciddiyeti ve adabı olmalı diyorum sadece. ajanslar da diyorsa eğer "yok mu bebeğim şöyle seksi bi fotoğrafın?" defedin gitsin zaten.

bence olması gereken hostes kızımızın eğer varsa daha önceden katıldığı bir fuardan bir fotoğrafı eklenerek, kişisel yetenekleri belirtilerek bir tanıtım yapılabilir, kaldı ki öyleleri vardı arada ama pek nadir.

hayır, daha siz gelmeden bi ofis dolusu adam bilgisayar başına toplanıp gevrek bi ifadeyle, zapt etmeye çalıştıkları ciddiyetlerini ilk dekoltede terk ederek hakkınızda yerli yersiz konuşabiliyor, sonra ben sinirleniyorum!

bu arada kızlar, günlük ne kadar kazanıyorsunuz bilmiyorum ama ajanslar hakkınızı yemesin diye yazıyorum ajans en kötü ihtimalle günlük yetmiş beş lira istiyor, güzelliğinizi sömürüyorlar zaten bari emeğinizi sömürmesinler.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap