• sırf cinsel kimliğinden dolayı ayrımcılığa uğradığı söylenmiş, yamulmuyorsam bu adam para karşılığı reşit olmayan çocukları öpüştürüp youtube'a attı diye hapsedildi.

evet tecavüzcüler serbest kalırken bu çok hafif görünebilir ama bu da bir çeşit çocuk istismarıdır. o yüzden ne kadar ağlasa da boş olduğunu düşünüyorum.

ayrıca tecavüzcüleri serbest bırakan zihniyeti de kınıyorum.

edit: arkadaşlar mesaj atıp savunuyorsunuz ama bu adamın yaptığı ile ensar vakfında çocuklara tecavüz edenlerin yaptığı şey çok benziyor. çocuk dediğimiz varlıkta rıza kavramı yoktur çünkü hem mental olarak hem de yasal olarak reşit değildir ve iyiyi kötüyü yetişkin bir birey gibi ayıramaz. bu durumda para cazip gelecektir.

burada problem yetişkin bir bireyin kendi cinsel kimliğini ufacık çocuklara empoze etmesidir. bu da istismardır ve istismar da suçtur.
  • başka bir yanlış serbest diye senin yanlışın da serbest kalacak diye bir kaide yok önce bunu anlamak lazım ,
    umarız o dediğin ya da bizim de hergün lanet ettiğimiz o serbest kalanlar da tez zamanda içeri tıkanırlar.

burdaki mevzu cinsel kimlik değil komiklikler adına ,takipçi kasmak adına yaptığın daha yaşı ermemiş çocuklara farklı,uygunsuz hareketler de bulunmanız.
  • gaga kardeş yanıtı zaten sen veriyorsun. onca insan serbest kalırken birilerinin vitrin olarak kalması gerekiyor. iş kazası olarak algıla ve bir an önce işinin başına döndüğündeki yeni projelerin planlarını yap. hem vakit geçer
  • mağdur edebiyatı yapmayın. çocuk istismarcısıdır. nokta.
  • her ikisi de suç niye öbürü daha az ceza aldı bir diğeri fazla aldı diye değil, niye herkes ceza almıyor diye düşünmek ve hükümetin zikik adaletine tükürmek lazım.işte ne yapalım ...
  • çocuk istismarcısına duyar kasacak kadar ne yaşadınız abi siz?

14 yaşındaki çocuğunuzu arkadaşıyla öpüştürüp bunu milyonlarca insana izletse hoşunuza gidecek galiba.
  • cinsel kimliğinden bağımsız olarak iki yetişkin olmayan çocuğu para vasıtasıyla öpüşmeye ittiği için 17 yıl hapis alan kişinin bunaldığı ve adalet aradığı ses kaydıdır.

kendisinin aldığı ceza az veya çok buna bir şey diyemeyiz fakat yaptığı şey belli ki suçtur , cinsel ve sosyal kimliği oturmamış iki çocuğa para vereceğini söyleyerek öpüştürmek ciddi bir olay.

pek tabii 17 yıl bana göre bu suç için oldukça ağır, kendisinin akıllanıp suçunun farkına varması maks 10 yıl alır kanısındayım.
  • bana bir şeyhler oluyor isimli tiyatro oyununda altan erkekli '' herkes çalıyor, ben niye içerdeyim'' minvalinde bir balat okuyordu. bu serzeniş de tam o yönde. adeletsiz bir şekilde içeride tutuluyorum değil, adaletsizlikten ben de faydalanmak istiyorum şeklinde bir serzeniştir.

bizimki gibi ülkelerde herkeste mevcut olan haksızlığa uğramışlık hissinin sebebi olan durumlardan kaynaklanır ki bu çok uzun bir makale konusudur. (aynı tır şöförünün kars'tan edirne'ye kadar hiçbir kurala uymayıp, yükünü boşaltmak için girdiği avrupa'da bütün kurallara uyması ve aynı davranışı dönüşte de yapması örneğiyle anlatılan bir durumdan kaynaklıdır. merak eden araştırsın)
  • yaptığı doğru bişey değil elbet ibret ve korkutma amaçlı bi ceza verilebilir ama bu kadar ceza gerçekten çok acımasızca birde ülkemizde ki örnekleri görünce insan üzülüyor.
  • cinsel yönelim bir haktır. fakat aklının erdiği yaşta, kendi yönelimin ile gerçekleşen bir haktır.

ama gelip de burada "çocuk istismarı" yapan bir bireyi aklamaya çalışmak ayrımcılıktır.
    bahsettiğiniz entry'de kıyaslamalarınız dahilindeki herkes "sapık" beyanındadır. fakat gaga bulut'un yaptığı da bir nevi çocuk istismarıdır ve sapkınlığın bir koludur.
158 entry daha
hesabın var mı? giriş yap