• zamane çocuğu değildir.
    bir evvelki zamanın ve zamanların çocuğudur.

saftır, masumdur..
    zanneder ki o uçaktakiler kendisinin el salladığını görecekler.
    sıcakkanlıdır. sevecendir.

düşünmez kim ne der diye.
    demiştim değil mi? ama yine diyeyim: bu zamanın çocuğu değildir.
  • şimdilerde sahibinden.com'dan çıkmayan çocuklardır ayrıca. kafaları her daim güzeldir dedim mi?
  • bu çocuk asfalt kenarından kırmızı otomobillerin kaç tane geçtiğini de sayıyordur.
    (en azından ben)
  • aynı zamanda helikopter geçerken kafasını havaya kaldırıp helikopterin nerede olduğunu bulduktan sonra üstünden geçen helikoptere kızılderili edasıyla ağzına vurarak çıkardığı garip sesle selam veren çocuktur.

(bkz: duygulandım bi an)
  • bendim bu bizdik.. bir de uçaktan aşağıda görünen şehirlere el sallayan insan vardır ki oda benim zira aşağılarda hala var olduğuna inandığım bir çocuğun el sallaması karşılıksız kalmamalıdır.
  • en güzel en saf feridun düzağaç tanımlamıştır.(bkz: hey uçak!beni de al beni dee!)
  • elindeki dürbünle yolcuları görmeye çalışan çocuktur.
  • kuvvetle muhtemel, el sallarken "uçak babama selam söyle." demiştir.
  • mis süt'ün plastik topuyla da oynamış olabilir bu evlat.
  • köyün üzerinde iz yapan uçaklara el sallardık, öğretilen bir masalın son cümlesini söyler gibi: teyyare babama selam söyle.
    babaları alamanya'ya işçi olarak gitmiş çocuklarla dolu bir köyde büyüdüm. baba hasreti çeken o kadar çoktu ki, artık yaşadıkları toprağın onlara kök olmayacağı belliydi. on sekizine basan alıp bir pasaport babasının izinden yurt dışına varıyordu. ama alamanya kapısı kapanmıştı. italya ellerinde, özellikle de kuzey italya, como, civarında yuvalandı o uçaklara el sallayan çocuklar. ama onlar, erken gittikleri için evlatlarına hasret çektirmediler. kendileri hasret çekmekteler. memleket hasreti. üç kuruşa her türlü işi yapmaktalar. çocukları büyüdükçe daha da dönememekteler. yaşlı anaları ile günaşırı kameradan görüşüp analarındaki hasreti çoğaltmaktalar.

içinde mutlaka bir özlem taşıyan çocuktur.

edit:imla.
hesabın var mı? giriş yap