şükela:  tümü | bugün
25269 entry daha
  • her büyük kulübün yaşayabileceği sorunlar yaşayan türkiye'nin en büyük spor kulübüdür. 3 sezondur maalesef başkanı yüzünden kötü yönetiliyor ama bu takımı anadolu takımı yapmıyor. bir zamanların efsane kulübü milan'ın durumu şu an ortada. nasıl onlara italyan bir köy takımı demiyorsa kimse, fenerbahçe de bu tabiri hakedecek bir takım değil.
  • buyuk bir mucize olmazsa bu seneyi şampiyon tamamlayacak takım. 2010-11 sezonuna o kadar benziyor ki ortam. ayrica bu sene, o seneki gibi yaldır yaldır giden ts gibi bir rakip de yok. aykut oyununu oturtmaya başladı. bu saatten sonra tek rakipleri kendileri.
  • dirar yerine giuliano sağa, soldado forvet arkasına geçerse daha iyi sonuç alacağız sanki.

bir de elimizde isla gibi bir joker varken sağ bekte onu kilitlemek pek mantıklı gelmiyor bana. josef-isla ya da ekici-isla ikilisi en azından birer maçlığına denenmeli.

kupa maçlarında böyle bir rotasyon yapılmalı kesinlikle. elenirsek de eleniriz. dert değil.
  • o kadar puan kaybına rağmen liderle arasında 6 puanlık bir fark var. 12 maçta sadece 5 galibiyeti olan bir takım için, büyük bir fırsat bu. daha iyisi olmaz. bir de 2 hafta sonra önündeki 2 rakibinin birbirleriyle maçı var(bjk-gs). yine önümüzdeki hafta da önündeki 2 rakibinin birbirleriyle maçı var(kayseri-başakşehir). önündeki 2 haftalık süreci kayıpsız atlatırsa, zirveye epey yaklaşacaktır. özellikle haftaya oynayacağı antalyaspor maçı çok mühim. son 4 maçta galibiyetimiz yok antalya'ya karşı ve antalyaspor 3 kez yenmiş bizi. bu sene antalyaspor iyi değil ama ne olacağı belli olmaz. fb eğer antalya deplasmanından 3 puan çıkarırsa, kasımpaşa maçında en az 40 bin taraftar olur. her şey takımın elinde.

bu arada soldado'nun ilk golündeki sevinç çok iyiydi:

https://pbs.twimg.com/…ia/dpbap-kxkai9qsq.jpg:large
    https://twitter.com/…ket1/status/932306280324173826
  • geçen seneki galatasaray gibisiniz şuan kendinizi kandırmayın tabiiki bu takım ligden düşmeyecek arada böyle galibiyetler alacak bu takım antalya ya yenilir bu hafta at fava bekle
  • bu entryde yazacaklarım aklıbaşında, kendini, takımını, teknik direktörünü ve başkanını bilen fenerbahçeliler için.

dün fener maçının ilk yarım saatini izledim, sonra sıkıntıdan kapattım. dirar diye bir adam var yeteneksiz ve kötü topçu. neyse 1 dakika sonra gol atmış.

sonra bu sabah özetlere baktım. fener yine güzel öne geçmiş sonra yaslanma başlamış. hastalık sanırım. o arada bomboş bir kafa vuruşu var, ismail kızıyor falan da sorumlu ismail. neyse 2. yarı başı da golü yiyorlar zaten.

sonra sivas 10 kişi kalıyor, golü atan eleman enteresan şekilde aynı anda 2 sarı kart görüyor. bence 2 sarı kartlık durum yok ama hakeme diyecek birşey de yok zira adam kendisini attırmak istiyor.

sonra aykut'tan beklenmeyen şekilde 2 forvete dönüyor falan. 10 kişi kalan takımı 4-1 yeniyorlar

fenerbahçe rakibi 10 kişi olmazsa ligde kolay kolay kimseyi yenemez. beraberlikler takımına döner tamamen. dünkü takımdan umut aldım, ışığı gördüm diyen kişi futboldan zerre anlamıyordur. yok oyunu oturtuyormuş da falan, fenerbahçenin oturmuş oyunu 1-0 öne geçersem geriye çekileyim yemezsem kazanırımdır. papaz son 3 haftada 2 kere pilav yemedi, birinde de rakip 10 kişi kaldı diye yedi.

yok liderle fark 6ymış yok bjk-gs maçı varmış falan. bunların devamı hep hayal. fenerbahçe 3 maç üstüste kazanamaz, hangi farkı kapatacak.

bu taraftarlarına bir müddet daha umut aşılar, 25. hafta civarı fark 9-10 dan aşağı inmez, sonra türkiye kupasına odaklanılır. bu takımın 2. yarı başakşehir-trabzon ve beşiktaş deplasmanları var, 6 puan öne geçse yine kaybeder.
  • rakiplerinin puan kaybını göze alıp sivas maçında saldırdı ve güzel bir haftayı güzel bir sonuçla kapattı.