şükela:  tümü | bugün
27575 entry daha
 • başlığı troll dolmuş saygideger kulübüm.

  bre beyinsizler ordusu! efsane baskan dediğiniz adam yirmi senede kaç defa şampiyon oldu? orana vurduğun zaman yüzde kaçlık bir başarı görüyorsun?! kulübü ne kadar büyük bir borç batağına soktuğunu bilmiyor musun?!

  salak salak konuşmayı bırakın artık. takım daha iki maç oynamis hazretleri ağlamamak icin kendisini zor tutuyormuş da delirmis de falan filan. git hırsından kendini sik rahatlarsın belki. daha sene basındayiz yapılan abartılı yorumlara bakın. sanki geçtiğimiz on sene her yil şampiyonlar liginde mücadele etmişiz de gelmiş burada benfica karşısında elendik diye afra tafra yapıyorsunuz.

  trollugunde bir edebi adabı var.

  edit: imla.
 • bu sene şampiyon olacak ebedi dost, ezeli rakip.
 • bazı futbol duayenlerinin josef’ i göndermeli dediği spor klübü. josef dediği adamda fenerin en çok süre alan, en istikrarlı, orta saha ve defansa muazzam katkı yapan takımın bel kemiği ve takımın şu an satılık listesine koysan en değerlisi. allah akıl fikir versin.
 • josef de souza'dan önce gönderilmesi gereken futbolcular var. ilk olarak isla. sağ bek rotasyonu şener, dirar ikilis ile karşılanır. ozan tufan ve salih uçan da gönderilmesi gerekiyo. eğer idare eder seviyede bir para kazanılırsa bu para da stopere harcanmalı.
 • ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşu, ulu önder ebedi başkomutan gazi mustafa kemal atatürk'ün kurduğu laik demokratik türkiye cumhuriyeti'nin yegane teminatıdır. fenerbahçe camiasına ait neferler cumhuriyetin ve laik düzenin muhafazası ve müdafaası için canlarından vazgçmekten bir an bile şüpheye düşmeyeceklerdir.

  tarihi boyunca hiçbir dini ve siyasi yapılanmanın merkezi olmamış olan bu camianın "sözde! rakipleri" tarihin her döneminde belli illegal güç odakları tarafından yasa dışı faaliyetlerle sahne önüne çıkarılmaya çalışılsa da, fenerbahçe;

  i) ülkedeki taraflı tarafsız herkesçe en ve açık ara büyüklüğü kabul edilendir,
  ii) süper ligdeki 17 takımdan, süper amatördeki binlerce takıma kadar her takımın en büyük rakibidir", bütün takımlar ve şehirler sezon boyunca fenerbahçe maçlarını bekler ve o maçlara bir başka hazırlanır, fenerbahçe gittiği yere heyecan, asalet, karizma, muazzam bir güç götürür, muazzam etkileyicidir
  iii) küçükken başka takımı tutsa bile amatör ya da profesyonel ülkedeki bütün futbolcuların 1 numaralı hayalidir fenerbahçe forması, tercih dönemlerinde hacettepe tıp ingilizce adaylar için neyse, boğaziçi elektrik-elektronik neyse fenerbahçe vatan sınırları içinde bütün futbolcular için odur,
  iv) fenerbahçe çok satar, en çok satar, sözde rakiplerinin toplamından çok satar, ülkenin 1 numaralı markasıdır fenerbahçe.
  v) sözde rakipleri modadır, fenerbahçe klasiktir, ülkenin en aydın insanları, en vatanseverleri, en büyük atatürkçüler hep fenerbahçelidir.

  yaşa fenerbahçe!
 • bu transfer döneminde şu ana kadar aldığı oyuncular:

  berke özer (2.5m)
  barış alıcı(1.5m)
  andre ayew(1.5m kiralık)
  ferdi kadıoğlu(1.5m)
  islam slimani(1.5m kiralık)

  toplam: 8.5m euro

  sattığı oyuncu:

  fernandao(2.5m euro)

  ffp anlaşması gereği 15 gün içerisinde 6m euro'luk oyuncu satışı yapması gereken aksi halde yeni trasferlerini avrupa ligi listesine kaydedemeyecek ve sezon sonu muhtemelen uefa'dan ek cezalar alacak takım.
 • aşk’ın 4 heceli 10 harfli hali.
 • küme düşürülseydi bugün galatasaray ve beşiktaş'ın en yıldız futbolcuları veli kavlak ve yasin öztekin olacaktı. avrupadan uzaklaşılacak ve her kulübün gelirleri dramatik bir şekilde düşecekti. herkes türk futbolunu kurtarma telaşındaydı. yoksa kimsenin fenerbahçe hayrına iş yapacağı yok. fenerbahçe en nefret edilen kulüp. diğerlerinin eziklik komplekslerini yüzüne vuran kulüp. türk futbolunu kurtardılar ama fenerbahçe daha zararlı çıktı sonuçta.
 • ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşu değildir. kurulduğu günden bu yana ülkenin en büyük sivil yapılanması ve sonrasında en büyük markasının hangi kulüp olduğunu hepimiz biliyoruz, bir birimizi yemeyelim.

  ayrıca siyasi oluşumların her dönem merkezinde yer almıştır. siyasiler tarafından en fazla kayırılan ve kollanan kulüp olmuştur. her dönemin iktidarıyla dirsek temasında olan kişilerce, iş adamlarınca yönetilmiştir. son 3 başkanı ali şen, aziz yıldırım ve ali koç'tur. siyasetten bahsetmişken, stadının ne şekilde kendilerine tahsis edildiğini de hepimiz biliyoruz. bilmeyen de gelip burada atıp tutmasın bir zahmet.

  diğer yandan, bu kulübün yönetimi düne kadar kadir topbaş, damadı ve şurekasının çiftliğiydi. siyasi ve dini yapılanmalardan bahsedeceksek konuya buradan girmek gerek.

  rte, yıldırım demirören ve mehmet ali aydınlar tarafından çetecilik işleri sümenaltı edilmiş, hem türkiye'de hem de avrupa'da büyük cezalar almaktan kurtarılmış bir kulüptür.
 • bak hele bak ! fetö'nün artıklarına bak.mehmet ağar'ların, fethullah gülen'lerin kucaklarından kalkmayan takımın taraftarları aklı sıra laf sokmaya çalışıyor. ulan senin efsanen, nam-ı değer torinolu şaban fethullah gülen'in bardaktaki kalan tükürüklü suyunu içmek için götünü yırtıyordu hala kalkmış ne diyor.
15 entry daha