• her donanımı istanbul trafiği gibi olan bilgisayarcı, printer’cı.

örneğin 15 dakikada hallolacak çıktı alma/dosya oluşturma işiniz var. hp marka yazıcınız varsa yetiştirebilmek için üç saat önceden çalışmalara başlamalısınız.

yaklaşık on iki sene içerisinde bir laptop ve üç yazıcılarını kullandım. laptop ikinci senesinden sonra ısıtıcı olarak daha işlevseldi. yazıcıları ise pazar günü akşamının bu saatinde ofiste mahsur bırakır. öyle bir kalitelidir.
  • tavsiye etmiyorum çünkü hem benim hem de kardeşimin bilgisayarının anakartı 1.5 yıl içinde yandı. o anakart yanınca daha düşük model bir hp aldım ama bu bilgisayarında hızı çağın çok gerisinde.
  • 2005 yılında üretilen modeli ısınıyormuş sonra çözülmüş. külliyen yalan. 2008 model kaloriferlerinden bir tane bende vardı. o kaloriferden edindiğim tüm tecrübeye (performans, arıza, servis, tamir, dayanıklılık) istinaden söyleyebilirim ki; bir daha hp alırsam beni gondiklesinler.

bir hp gördüğümde yaptığım ilk şey elimi üzerine koyup sıcaklığına bakmak. işyerimden verilen 2019 model hp dummy laptop (sadece uzak bağlantı yapıyoruz) dahi ısınıyor. yani tarayıcıda tek sekme açık halde bile fazla ısınıyor.

berbat servis, berbat performans. yerine klima almanızı öneriyorum. soğutma yeteneği de var hiç olmazsa.
  • hp omen ek0003nt modeliyle giriş yaptığım marka.

kesinlikle ve kesinlikle ısınma problemi yok. büyük oyunları açtığınızda tabiki belli seviyede ısınıyor ama bunu yaşamayan laptop yok zaten.
  • sırt çantaları 15 gün içerisinde %100 zam almıştır. evet, iki katına çıkmış fiyatları.

edit: david lynchadlı yazara tesekkurler.
  • zamanında dv6000 modeline sahip olmuş ve çalışır vaziyette düşürmem sonucu harddiskini bozmam ile 15 seneye yakın ailemize hizmet vermiş markadır, zamanına göre o şık tasarımı ve dokunmatik panelleriyle gönlümü çalmıştı , standart kullanıcı için gayet yeterli ve uzun ömürlü parçalar ve ürünler üreten firmadır ancak yazıcısının kartuşları yüzünden bezip 1 sene kullanamadan emekli ettiğimide not etmek isterim.

bu arada üstteki yazara ithafen , a fiyatlı bir ürün %100 zamlanırsa fiyatı 2a olur ve 2 katına çıkar , bi ürüne kendisin 2 katı kadar zam yaparsan 3a yani 3 katına çıkartırsın basit anlatımda.
  • pavilion 32 qhd diye bi monitörünü indirimde bulup aldım bakalım sonumuz ne olacak, burda herkes bilgisayar için yorum yazmış :(
  • eşşoğlueşşek ezik rezil bir markadır. piyasaya sürdüğü kendi ürününe sadık durmayarak, bilişim teknolojisinin ağır abilerinden olamamıştır.

gözümün önünde duran başkasına ait hp marka pr1101u modele sahip bir klavyeyi hepsiburada.com dan alma gafletinde bulundum. asıl gafletim güvenerek klavyeyi 1 ay açmamak oldu tabi ki.

klavyeyi açınca enter tuşunun küçük tasarlandığını gördüm. hatvani enter tuşu yerine backspace kadar tuş yapmışlar. ilaveten normalde q klavyede z tuşunun hemen solunda yer alan küçüktür büyüktür tuşları sağdaki ctrl nin yerine taşımışlar.

hp ye de bu ürün sahte diye şikayet edince ürünlerinin arkasında durdular, ürün türkiyede satılmak için üretilmemiş deyip geçtiler.

bir ürüne belli bir model kodu basıyorsan dışarıdan temin ettiğin üçüncü parti malzemeler değişkenlik gösterebilir ama tasarımı kurcalamak nedir yahu? üstelik almak istediğim referans pr1101u klavye ile %95 aynı. ama bu hödüklükler yüzünden kullanamayacağım ve klavyeyi , ilk karşılacacağım hp çalışanının kafasında kıracağım .
  • "nasil olup da hala batmadigina sasirdigim sirketler" listemde ilk ucte yer aliyor.
  • bugüne kadar logosunu taşıyan herhangi bir cihazın düzgün çalıştığına tanık olmadığım marka.
hesabın var mı? giriş yap