• aşkı bir obsesyon değil, bir bağımlılık değil, gerçekten aşk ile yaşayan kadınlar üzerinden konuşacak olursak, aşkını taşıyamayan, aşkın hakkını veremeyen bir adamla ilişkiyi sürdürmektir hataları. zira kadınlar aşıkken degil, bir öküze aşıkken hata yaparlar. öküzler, aşık kadınların kafasına soru işaretleri sokacak şekilde davranırlar, incelik yoksunudurlar, kıskandırırlar, dinlemeyi ve anlamayı bilmezler, bencildirler, çifte standartçıdırlar, asosyaldirler, dokunurken sanki tüm kadınlara dokunuyormuşçasına standart dokunurlar. öküzler, aşık bir kadına tek ve en olduğunu hissettiremezler tam anlamıyla. ancak bir öküz aşık bir kadını ağlatır, ancak bir öküz bir kadını endişelendirir, ancak bir öküz bir kadını psikopatlaştırıp aşırı sahiplenen bir manyağa dönüştürür. ve yine, ancak bir öküz aşık bir kadının gözündeki pırıltıyı, yanaklarındaki pembeyi paramparça edip onu bir cadıya, umarsızca aşkını yaşatmaya çalışan bir savaşçıya dönüştürür. aşık kadın kadınların en güzelidir, en mutlusudur, hayata en bağlı olanıdır. en dombili, en rüküş, en yavan kadın bile, aşık olmayan bir top modelin yanında sırf aşkından ötürü pırıl pırıl parlar, ondan daha güzeldir, daha huzur vericidir.. işinde daha başarılıdır, güleryüzlüdür, insalara karşı daha toleranslıdır ve hayat doludur. bu pırıltıyı alıp götüren ve kadına acı veren öküzlerdir tüm hataların sorumlusu.
    tanrı hepimizi öküzlerden korusun.
  • açık sözlü olmak, cesur olmak. erkekler cesur kadınlardan korktuğu için, kadın kısmısı cesaretini ne kadar fazla ortaya koyarsa erkek kısmısının kaçması o kadar hızlı olacaktır. erkeklere "onlarsız tuvalete bile gidemeyen, aptal ve bakıma muhtaç kızı" oynayın. erkekler bunu istiyor!
  • karşılarındaki erkeğin de kendilerine aşık olduklarını sanmaları
  • aşık olduğunu karşındakine belli etmek en büyük hatadır. dürüst davranıp duygularını belli ederek adamı şımartıyorsun. dolayısıyla kolay lokma olunuyor efendim, adamlara inanılmaz bir özgüven gelip çörekleniyor, bu nasılsa bana aşık diye bir havalar, kafalarına göre takılıp kararlar almalar gibi bir çok tuhaf davranışla karşılaşmaya sebep olunabilir. aşıksanız karşınızdaki bunu bilmezse mutlu olursunuz tabi içinizde tutmak sizi rahatsız etmeyecekse...

hatun kişi samimi davrandığı için karşısındakinin de samimiyetinin aynı derecede olduğuna inanarak kaptırır kendisini, sonra kazığı yiyince sızlanmalar ve pişmanlıklar baş göstermeye başlar.

karşısındaki insanın olumsuz davranışlarına haklı nedenler bulmaya çalışıp anlayışla yaklaşmak. halbuki malzeme bu ama insan kabullenmek istemiyor işte bazen.

söylenenlere inanmak. kelimelerin bir anlamı yoktur, gerçek olan davranışlarıyla hissettirdikleridir.

fedakarlık yapmak. hiç bir zaman anlaşılamayacaktır.

karşındaki bir adım attı diye hemen yeltenme bırak paralasın kendini. ben de bir adım atayım böyle dengeli olsun dersen b.ku yersin. çünkü beyefendiler bundan da anlamaz, vazgeçilmez sanırlar kendilerini.

şimdilik eyyorlamam bu kadar.
  • evvelsi gece hiç tanımadığı bir erkeğe sırf bana benziyor diye merhaba demesi. lan insan bi seslenir önce kimmiş neymiş hiç mi öğretemedik be. gecenin bi vakti beni de katil ediceksin hey allahım yarebbim. aşk işte unutturuyor bazı şeyleri
  • bir kadının aşıkken yaptığı tek hata var bence.o da karşındakini adam yerine koymak.
  • 1) askin oznesini hayatin oznesi haline getirmek. ve daha kotusu bunu hissettirmek:

bir kadinin yapacagi en buyuk hata erkege "hayatinin ondan ibaret oldugunu" hissettirmektir. yapmacik bir oyunsa cok tehlikelidir yok eger gercekse ortada ciddi bir sorun var demektir: kimsenin hayati bir baskasindan ibaret olmamali. bir insanin tum enerjisini ve ilgisini surekli hissetmek herkesi bunaltir. her tur iliskide bir miktar "ozel alan" birakilmalidir. saglikli olan budur. asik oldugu insana karsi kendini her gecen gun daha verici daha bir odaklanmis bulan, yavas yavas dostlarindan zevklerinden koptugunu hisseden birey derhal derin bir nefes almali, ne bileyim spor filan yapmali, hobi edinmeli arasira kendine, sevdiklerine ve ailesine zaman ayirmalidir. boylelikle ozsaygi ve ozguven yenilenecek iliski daha dengeli ve saglikli bir noktaya tasinacaktir. bu ozel alan ayrica asik olunandan baska seyler dusunmek icin de oldukca gereklidir. arada nefes almak icab eder.

2) erkegin ustune dusmek.

zirt pirt aramak ve mesaj atmak suretiyle bir erkegi taciz etmek ikinci buyuk hatadir. ben anlamiyorum akilselim hatun kisi bunu neden yapar. evde baksir sortuyla oturmus futbol programi izleyen yada raki sofrasinda eski maceralarini anlatip eglenen adami neden sudan bahanelerle arayip ilgisini cekmeye calisir?

dogasi geregi bir erkek mumkun oldugunca degisik deneyimler yasamaya kodlanmistir. bu kisa y kromozomunda ne eksikse artik. fethetme gudusu de erkeklerin sosyal yasamlarinda buyuk rol oynadigindan cogu kez bir erkegin en mutlu oldugu iliski bir miktar caba ile elde ettigi yani fethettigi kisiyle yasadigi iliskidir. bu nedenle "aha bak burdayiim iste ampul gibi parliyorum" mesaji cogu erkegi bogar. bir miktar gizem ve hafif bir mesafe iliskinin tadi tuzudur. erkegin izlemesi icin gonderilen ince mesajlardir. yani rahat birakin adamlari. kimsenin cenderesi yada kiskaci olmayin.

3) isi gucu birakip herseyi askin oznesine baglamak

kadinlarin genellikle yaptiklari bir hatadir bu. ofisten iceri girildiginde odak is olmali. dersin basina oturuldugunda ise ders. bu konuda erkekler sanirim daha basarililar. eh ne olur bu durumda, isler yatar notlar performans duser. oysa ask itici guc olmalidir insan hayatinda. hayata tutkuyla baglayan guclu bir zincir gibi. sorumluluklardan koparan pembe hayaller dunyasinda kaybolmak boyle dalga dalga mutluluk hormonlari salgilatan bir eglence gibi gozukse de sonu cok aci olabilir. aloooo deli kizim uyan.

4) evlilik ve cocuk hayalleri

sanirim en kotusu bu. cocuga isim verilir ve hatta ortak ozellikler goz onunde bulundurularak "evet boyu soyle olur kesin, su topunda da cok basarili olur" denir. dugun hayallerini isminin sonuna erkegin soyadini ekleyerek "aman bak cok super oldu" diyerek kendini kandirmak izler. cok yanlistir.

not: bu entry "erkeklere" asik olan kadinlar konusunda yazilmis olmakla birlikte sayilan hatalar pekala erkeklerce de yapilabilir. boyle uygun dustu burada bahsedildi cinsiyet ayrimciligi var sanilmasin.
  • dün arkadaşımın beni bana anlatmasıyla kendime geldim.
    kendimi karınca onu fil gibi devasa olarak görüyormuşum meğer.. gözümde büyüttükçe büyütüyorum o kadar büyüyünce ben karınca gibi minnacık kalmışım yanında.
    taktik falan yapamıyorum ben. seviyorsam direk seviyorum ben seni diyorum özlediysem çok özledim seni diyorum. o aramadan aramayayım, o yazmadan yazmayayım bana göre değil.
    ama siz bana bakmayın tabi.. taktik yapın. yoksa o fil siz karınca olur üstünüze basar geçer farkında bile olmaz sizi ezdiğinin.
  • tango* der ki kadin asla hata yapmaz. bir terslik bir yanlislik varsa hata daima erkegindir. cunku dansi erkek yonetir. ha nedir, ortak egilimler, asik olundugunda kadinlarca cogunlukla gelistirilen bir takim sagliksiz sebepsiz davranis ve dusunceler (bkz: #7207446) olabilir. ancak bunlarin hic ama hic birisi hata degildir. hata olarak algilaniyorsa yanlis erkekle dans ediyorsunuzdur*. siz sagliksiz davranis ve dusuncelerden uzak durmayi bileceksiniz. ancak esas oglanlar da ustlerine duseni yapip dansi yonetmeyi bilecekler. suclamayi degil.
  • karsisindaki kisinin kendisinden cok daha akıllı, derin, üstün vs olduklarini sanmalari ve o kisinin bahsi gecen sifatlarin hicbirine sahip oldugunu anladiklari halde hala o kisiye bagli kalmaya devam etmeleri en bilinen hatalardan biridir.
hesabın var mı? giriş yap