• kadınların tipe değil zekaya dolayısıyla güce baktıklarının göstergesidir.
    zira üç beş gaza getirme opsiyonu dışında çok yakışıklısını pek duymadım ama çok zekisin lafını ziyadesiyle duydum.

lan yoksa?
  • "oiyy çok tatlısın" duydum en fazla ama normal. yakışıklı değilim çöp gibiyim amk hahaha
  • keşke diyebilseler.
    türkiye'de birçok kadına annesi, akrabası vs güzel demediği(düğün dernekte mahalle kuaförünün yaptığı saç makyaja güzel olmuşsun denmesi değil, yalan o) çoğunlukla tam tersi yerildiği için zaten bilmez övgü dilini, bedeninden hep mutsuzdur çoğu kadın.
    üzülmeyin ama en azından benim tanıdığım erkeklere(orta yaş ve üzeri) anneleri dünya yakışıklısı vs diyordu.
  • kadınların aşık olma eşiğinin olmadığına delalettir. erkek kalbi ile, kadın beyni ile bakar bu işe.
  • demek ki yakisikli degilsiniz lan. niye yine sorunu kadinlarda ariyorsunuz.

ısterseniz bir de erkeklerin güzel bulmadiklari kadinlara "tatli", "sevimli" gibi abidik gubidik seyler demelerine bakalim.

ayrica tanim: yanlis bilgidir. kendimden biliyorum. sokakta yakisiklisin da diyorum, mutfakta zekisin de diyorum, yatakta... neyse
  • yanlış bir genellemedir. diyenler vardır ama aranızdaki ilişiki de önemlidir bu konuda.

popüler kültür, filmler falan durduk yerde bir kadına çok güzelsin demenin normal bir davranış olduğunu, kendine güven göstergesi, kız kapma hareketi olduğunu öğretir, bence toplum normlarına göre tacizdir. ben diyemem böyle bir şey. ama aranızda bir ilişki varsa, o gün, o an, o ışıkta, o kıyafetle (ya da kıyafetsiz) göze ekstra güzel geldiyse denir.

kadın da erkeğe yakışıklısın der. ilişki yokken kadın erkeğe çok yakışıklısın dese, erkek öyle bir beklentiye girer ki, çoğu durumnda o kadın o adamdan ömrü hayatında kurtulamaz bir daha. yani biraz beklentiler ve toplum durumu ile alakalı bir şey. ne zaman ki toplum olarak "evinin manzarası ne güzelmiş" sadeliğinde yaklaşılır bu beyana, yani "bu ev benim olsun istiyorum, içinde yaşamak istiyorum" gibi anlaşılmaz; o zaman daha sık duyarsınız.
  • bana diyorlar beyler, sorun sizde olabilir.
  • ne demek demiyorlar ben 9 yaşındaki kardeşime gayet de diyorum *
  • bana deniyor bence siz oturup sorunu kendinizde aramalısınız.
  • diyorlar. siz bi sikime benzemiyor olabilirsiniz.*
hesabın var mı? giriş yap