• nereye düşüyor amk. pendik gibi bir yerde, istanbulla alakası olmayan ama istanbul diye geçen bir semtte, bile 1200-1300 tl ortalama bir evin kirası. pendiğe istanbul diyenin ayrıca... orası ayrı da; lan şişirdikçe şişirdiniz evlerin fiyatlarını. ev sahibi olan insan kişisi evini, dünyanın en güzel, en modern, en kaliteli malzeme kullanılarak yapılmış evi olarak görüyor. oğlum ben bir eve 2000-3000 tl arası vereceksem (şöyle oturulabilecek gibi bir muhitten bahsediyorum. pendik kartal tuzla demeyin bana) ne yiyeceğim arkadaşım. maaşı eve verdik. parkeleri mi kemireyim amk?! hadi ayın yarısını bimden hallettik. sonra ne yapacağız? çok sinirliyim sözlük çok. bayburt'a ya da yozgat'a mı taşınsam? .mına koyyim evinizin!
  • efendim 2017 eylül ekim ile 2018 başlarında beşiktaş bazlı doğru olaydır. beşiktaş ıstanbul'un en pahalı semtlerinden biri olmasına rağmen geçen yıl içinde öküz durmayan eve 2000 tl istemeler falan geride kalmıştır. ekonomimiz çok iyi olmasına karşın 1 yıldır kiralanmayan evlerin olması ev sahiplerinin de imana gelmesini sağlamıştır. fiyatlar emlak sitelerinde düşerken el sıkışmaya gidilen anlarda acayip tavizler verilmektedir. yeter ki tutsun evi elimize 3-5 geçsin diyen insanlar ehomoninin çok ama çok iyi olmasına karşın bir hayli fazladır.
  • hanı nerde, nereye düştü? genelde kiracıların hayatının ortasına bomba gibi düşüyor. yok öyle bir şey. şehir efsanesi olabilir ama asla doğru olmayan tez.
hesabın var mı? giriş yap