şükela:  tümü | bugün
  • gercekten sevene mahsustur.
  • kendi kendine barışmakla sonuçlanır.
  • kendi ölüm fermanını imzalamak oluyor, bu.

"sekoya ağacının kabuğu ateş geçirmezmiş. sekoya ormanında yangınlar, ağaçların içinde olup bitermiş."
  • susarak bile dürüst olamadığın günler insandan ne zaman hesap sorar bilinmez ama o gün gelene değil de o güne doğru dürüst cevap verene kadar bir yalandır. evde mal mal oturan bir yalancısınızdır. dikkat e de gelmesin o gün.

"aman yea boşver ben kırıldım o kırılmasın" geyiği ki yüzyıllardır güçsüzlerin çabalarıyla -zaten güçsüz anca buna çabalar- süregelmiştir yalancılığın allahı kitabı isası ikonasındır sevgili insanlar.

ben insan sildim bu minvalde. olmadı. yani skimde olmadı.

hayatınızdaki kırılıp da belli etmeyen insan, emin olun ebenizi skmeye ant içmiştir, öyle olmayan insanı da bulamazsınız. baya zor. bulabilme ihtimalini bile saymıyorum.

kırılmak yalana maruz kalmaktan iyidir. sizi kıran insan yoksa hayatınızda fene lan o da. idare ediyodur. idare edilmekten fena ne var ki. sanki hepimizi güzeliz, yakışıklıyız. bi tartın lan aylak bakkal gibi.
  • (bkz: özgüvensizlik)
    (bkz: tevazu)
  • nolur belli et dedirtendir. kıran insanı daha çok gerer. bağır çağır küfret ama susmadır. duygularını gizlemek anlamsızdır. tabi bazı yerlerde anlamlıdır ama burda anlamsızdır.

"attığınız tokada karşılık vermeyen kişiden sakının: o hem sizi bağışlamaz hem de kendinizi bağışlamanıza olanak bırakmaz." gibi bir şeydir.
  • her zoru gönülde eritmeyi öğrenenler için kolaydır. her zoru gönülde eritmeyi öğrenmek ise.. o zordur bak.. çok zordur.
  • kırılan insan bunu belli etmese bile içten içe bir şeyler kopar gider.
  • içe dönük insan tepkisi. içi her ne kadar yansada yüzünde bir tebessüm olur kimse içten yanan alevi görmez. zordur ama erdem gerektirir. halil cibran ın bi sözü vardır bunu anlatan;
    mutlu kalple birlikte şarkılar söyleyebilen mutsuz bir kalp ne yücedir.