• 1971 yılında adalet ağaoğlutarafından yazılan tek perdelik oyun
  • yakında bitirme oyunu olarak sahnelenecek oyun. 3 kadın ve hayata bakışları, biraz da muhafazakarlık eleştirisi.
  • tiyatro artı tarafından sahnelelen oyun
    (bkz: tiyatro artı)
  • istanbul sehir tiyatrolari yeni sezonun yeni oyunu.
    adalet agaoglunun yazdigi tek perdelik absurd komediyi (yonetmen boyle adlandiriyor) hulya karakas yonetmis.

zuhal soy dekor ve kostum tasarimini yapmis. oyundaki uc kadin ise;

1. kadin : aysen cetiner sezerel
    2. kadin: oya palay
    3. kadin: senay sacbuker

oyun hakkinda yorum yapmadan oyunun bir enterasan noktasi da oyun ekibinin nerdeyse tamaminin kadinlardan olusmasi.
  • aslında konusu güzel olan bir oyun yani bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığındaki kadınların hayatını anlatıyor ama bunu maalesef ki iyi bir yerden tutmamışlar çanta, örgü muhabbetlerine daha da yer vermişler o yüzden fazlasıyla sıkıcı ve bunaltıcı bir hal almış oyun. ayrıca oyunu izledikden haftalar sonra duydum ki meğersem deprem'i anlatıyormuş oyun nedense ben oyundayken idrak edemedim onu.
  • 30 mayıs 2014 cuma, ragıp savaş sanat akademisi oyuncularının mezuniyet oyunu olarak izmit'te sergilenecek olan oyun.
  • bu akşam bursa devlet tiyatrosunda izlediğim adalet ağaoğlu'nun yazdığı tek perdelik oyun. 70 li yılların siyasi havasında üç tane orta sınıfa ait ev kadınının bana dokunmayan bin yaşasın havasındaki ev hali sohbetlerinden küçük bir kesiti anlatan oyun adamı sıkmakla kalmıyor, ulan yeter bitsin artık iç sesleriyle kısa sürede bitmeyi başarabiliyor.
    neredeyse elli yıl öncesinin hicivi açıkçası bizi heyecanlandırmıyor, hiç bir zaman da heyecanlandırmayacak.
  • karakter değil, tipleme barındıran oyun. süslü, ağlak, titiz 3 kadın. toplumsal kadınlığın 3 tipolojisi. anladığım kadarıyla eleştiri amacıyla kaleme alınmış. fakat izlenen şey bir çeşit kadınlık rolü tekrarı.
  • 30 ekim 2016 zorlu psm'deki gösterimine iki tane bilet aradığım oyun.
  • an itibariyle 30 ekim 2016 zorlu psm'deki gösterimine iki tane bilet aradığım oyundur. bir mesaj kutunuz uzagındayım.
hesabın var mı? giriş yap