• bakamayacağın çocuğu yapmayacakmışsın,bak sen süper zekalara ya.kadın doktora gitmeyin arkadaşım hiç biriniz.yaptım bir tane çiçekler gibi de bakıyorum ,ağlak üç saat çalıştı diye of pof etmeyen aslanlar gibi bir annesi var zaten.burda mesele istifalar yasak,izin yasak.çocuk bakamamakla ne alakası var gerçekten bu kadar gerzek,okuduğunu anlamaz olabilir mi insanlar.şu çözümsüzlüğü anlamayan,hak vermeyen herkes aynı durumu yaşamadan ölemez umarım.
  • hiçbir boktan anlamayan davar sürüsü toplanmış gene "yapmasaydon kordoşom" demeye. sizi yapan bu yaşa kadar getiren ebeveynlerin de ben... neyse...
    bak davarın dölü, 3 sene önce "lan ya dünya çapında salgın olursa" diye kimsenin öngörme şansı var mıydı?
    bak malın boku, geçim sebebiyle her iki ebeveyn de çalışmak zorunda diye evlat sahibi olmasın mı?
    bi de gelmiş "sozon gobo boncol" bilmem ne diye sıçıyor burda. evlatlara yazıkmış, ebeveynler bencilmiş. lan hakkaten empati yoksunu bir gergedan olarak dilerim aynı çaresizliği yaşamadan ölmezsin lan. dilerim bir gün çocuğun olur, karı koca çalışmak zorunda kalırsınız yoksa bokunuzla oynayacak maddi durumda olursunuz ve o çocuklara bakacak birini bulamamanın çaresizliğini dibine kadar yaşamadan ölmezsin inşallah.
    günlük primat bedduamızı ettiğimize göre gelelim konuya. kreş çalışanları da haklı bir sürü çeşit çeşit veli ile muhattap, ebeveynler de haklı, iki ucu boklu değnek.
    not: çocuğuma anneanne dede bakıyor. pandemi geçer geçmez kreşe vereceğim zira ne biz ne büyüklerimiz küçük bir çocuğa ne yetebiliyoruz, ne hakkıyla öğretebiliyoruz ne de enerjisini atacağı ortam sağlayabiliyoruz. yaşıtlarıyla oynadığı oyınlardan da mahrum kalıyor. çocuk yapıp başımdan attım kreşe verdim olayı değil herşey küfürsüz hitap edilemeyecek iq'daki canlılar.
  • sağlık çalışanlarının da çocuklarını kreşe bırakmak zorunda olduklarını düşünürsek... mesela sen yazın fellik fellik gezdiğin için onların da hayatının riske maruz kaldığını düşünürsek... düşünemedin tabii.

sanırım mesela doktorlar da bakamayacakları için çocuk yapmasalarmış keşke. bu kadar yazmışsınız bir zahmet kimin çocuk yapabileceğini kimin yapamayacağını da söyleyin aklını sktiğimin zekaları.
  • başlığa çocuğuna bakmak istemeyen ebeveyn simarikligi,cirosu düşen kresci bencilligi yaftalariyla geliyordum ki harbiden düşününce sunu söylüyorsun.

anne,baba çalışıyor.eger vereceği yer yoksa mecburen zaten kreşe veriyorlar.ozel sektor devlet gibi değil.geleceksin diyor.daha 6 ay sürecek bir pandemi icin,bu insanlar ne yapacak?
  • hiç kusura bakmayın da hükümet burada top çeviriyor sadece. yarım iş yapıyor. siz daha hükümete laf söylemeyin laf söylettirmeyin.
  • kreslerin açık olmasının ciddi manada ne gibi zararı olabilir. akıl karı iş değil. kapı önünde önlem alırsın. zaten son derece önlem alınan yerler. millet avmler de geziyor yazık. ülkenin geleceğini televizyon tablet ve telefona hapsediyorlar.
  • görüyorum ki hala mağdur edebiyatı yapan "ebeveynler" var. çocuk yapmak planlı programlı olması gereken bir iş. sen bu planı yapmadıysan, ya da planın "yaparız, iş yerinin verdiği izinler bittikten sonra da bir kreşe veririz"den öteye gitmemişse, kusura bakma da sen "oldu bittiye" getirmişsin çocukcağızı.

yani bir gecede "devlet bize bahmiyir" kafasına geçiş çok acayip, bunu yapan da her konuda ahkam kesme yetisine sahip beyaz yakalı. bu ülkede eğitimlisinden eğitimsizine herkes çıkarcı, bencil, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı. dün kendiniz rahatken, sizin kolay erişebildiğiniz bir şeye erişemediği için isyan edene burun kıvırıp, bugün farklı alanda zora düşünce benzer isyanı yapıp destek bekliyorsunuz. valla (bkz: sizler eğitilmezsiniz).
  • olaganustu durumlarda olaganustu cozumler uretilir ve uygulanir. nasil ki saglikcilar calisiyor, nasil ki memurlar calisiyor, oyle de kresler calisacak. ya kapanacak hersey ki gonul bunu istiyor, ya ebeveynlerden birine ucretli izin verilecek ya da carklarin donmesi icin asgari acik olmasi gereken yerler acik olacak.

dogurmasaydin, yapmasaydin diyen bok kafali ergenlere bakmayin siz
  • kreş çocukları en çok taşıyıcıdır maalesef. maske takamaz, elini her yere sürer. kreşte çalışanların da hayatı, çocukları, yaşlı aile bireyleri var ya da kendileri de hassaslar. hiç kolay değil çocukları kontrol etmek.
  • burda gelip yok bakamayacaksa yapmasaydın demek ne kadar da doğru tespit. tebrikler.
    haziran’da açıldı ve bir tane vaka duymadım gereken tedbirleri alan okullarda özellikle butik olanlar çok daha hassas ve şanslı bu konuda.
    öğretmenleri bilinçsiz, cahil öyle mi? onlar nasıl bir mesuliyetle çalışıyor biliyor musun da konuşuyorsun burda. çok kişi evde bir çocuğa yetip, baş edemezken, o çocuk için o öğretmen nasıl didiniyor gördün mü gözünle.
    burda ki ergenlerin gördüğü gibi değil gerçek hayat. bi arkadaşım aradı bu akşam ağlayarak ben şimdi ne yapacağım diye. tek başına, tek maaşla hayatta kalmaya çalışıyor kıt kanaat. bakıcı dediğin kreş parasının en az iki katı. bulsa bile 2-3 günde nerden bulacakta güvenip emanet edecek.
    diğeri karı koca doktor. nereye bırakacak evladını.
    ne anaokulları ne de 1. sınıflar kapanmamalıydı.
    o ufacık çocukların senden benden daha fazla maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyduğu hakkında bir gözlemin oldu da mı gelip burda atıp tutuyorsun???

bekara boşanma olayı kolay gelirmiş tabi.
hesabın var mı? giriş yap