• boyle rezillik olmaz ya. 2010'da oss'de (lys) sozel'de turkiye'de ilk 400'e girmistim. edebiyat netim 56 soruda 53'tu cok feci yanilmiyorsam. birkac saat once internetten 2010 lys edebiyat sorularini indirdim. bastan cozdum. 18 yanlis 3 bos ile 31 net yaptim. yanlis yaptigim sorular hep ezberledigim seyler. serveti funun, bes hececiler vs. yorum sorularinin hepsini dogru yaptim. dil bilgisinde birkac soru kacirdim; ozellikle eylemsiler, yapim eki falan tamamen unuttugum konular(mis).

edebiyata hayat boyu hep ilgiliydim. ciddi anlamda iyi bir kitap okuyucusuyum ve turk romanlarinin da kalburustu sayilanlarinin cogunu okumusumdur. her boku ezberletirseniz olacagi bu iste. 10 sene once gozum kapali yaptigim sinavi simdi 31 netle bitiriyorum.

tarihte costum yalniz. saglam hatirladim.

matematik oyle boyle rezalet degil; netimi yazsam hesabimi kapattirirsiniz; o derece kotu. gerci gre'de sicmamdan belliydi kafamin basmadigi. gre'ye de iyi kasmistim; bir boka yaramamisti. 160 mi ne yapmistim.

geometriyi de tamamen unutmusum.

rezalet.
  • artık tarihin tozlu raflarına doğru olan yolculuğuna çıkmış sınavdır. gelecek nesiller 2010 yerine 2020 geliyor diyecekler.
hesabın var mı? giriş yap