• instagram'da yayınlanmış bir videodur.

videoda mudo'nun sahibi mustafa taviloğlu bir tekneden, cumhurbaşkanı erdoğan ile telsiz görüşmesi yapıyor.

taviloğlu 1943 doğumlu, erdoğan'dan 11 yaş büyük bu arada. konuşmayı o gözle de dinlemek lazım. abisi yaşında biri, kardeşi yaşında biriyle nasıl böyle konuşur o gözle de bakıyorum ben.

konuşma şöyle:
    taviloğlu: ben de tekneye geldim dün akşamdan sonra bana yaptığınızı hayatım boyunca unutmamam başkanım!
    erdoğan: çok teşekkür ediyorum taviloğlu! sarıkanatları aldım sağolasın.
    taviloğlu: afiyet şeker olsun, yarasın size yarasın!

https://www.instagram.com/p/bnukm47hxpb/

bu konuşmada "dün akşamdan sonra bana yaptığınızı hayatım boyunca unutamam başkanım" kısmı çözülünce, konuşmanın genelinin neden bu kadar aşırı derecede coşkulu olduğu anlaşılacaktır. acaba nedir cumhurbaşkanının taviloğlu'na yaptığı o şey? fikri olan?

edit: mudo'nun sahibi olacak, başlıkta typo yapmışım.
  • sanırım mudo'nun ekonomik durumu ile ilgili olan bir hadiseymiş.

son dönemde mudo ile ilgili girilen bazı entry'ler "büyük resmi" görmemizi sağlayacak:

(bkz: #63285596)
    (bkz: #60468356)
    (bkz: #60166044)
    (bkz: #59714741)
  • hükümet tarafından mudo'nun iflastan kurtarılmasıyla ilgili olduğunu düşündüğüm olaydır.

mudo geçen yıl maaşları bile ödeyemez haldeydi. ancak sonra bir şeyler oldu, herkes batarken bunlar maaşları ödeyemez durumdan stabil duruma geçtiler.

ha bir de sarıkanatlar ne acaba?

lüfere sarıkanatlar deniyormuş. donanımhaber dilinde de altına sarıkız denir mesela. ilginç isimlendirmeler değil mi bunlar?
  • hayırcı kardeşlerim meşazı aldınız.

tanım: yeni türkiye'nin işadamının konuşmasıdır.
  • mudo'nun tişüörtlerini zaten sevmezdim.......
  • ...
  • mado ile mudo'yu karistirmamak gerekir. mado gezide zaten reisine sahip cikip, gidilmeyecek yerler arasina adini yazdirmisti.
    bu sarikanatci mudo. sarikanat sadece bir balik ismi degil gibi. reis 10 paralik balik icin tesekkur mu eder allasen.
hesabın var mı? giriş yap