şükela:  tümü | bugün soru sor
  • .öncelikle bu rezaleti buraya yazıp yazmamayı çok düşündüm ve şimdi yazmaya karar verdim. yurtiçi kargoda çalışıyorum, akşam 18:05 suları içeri bi vatandaş girdi, sinik tipli, gözleri korkutucu derecede anlamsız bakan biri... sırtına koliyi yüklenip gelmiş. "bu ürünü iade edecektim de ben" falan dedi tıslayarak. "kardeşim biraz bağır, ne dediğin anlaşılmıyor" diye uyardım. sonra işte kargo göndermek istediğini söyledi. ben de saatin geç olduğunu,mesainin bittiğini söyledim. bu arkadaş da mırıldana mırıldana biraz söylendi, o sırada gözlerine bakınca kafasını hemen çevirip çıkmaya yeltendi. o sırada başka bir müşteri girip, kargosunun olduğunu ve almak istediğini söyleyince, bizimki bi kıpır kıpır oldu,elini cebine atıp telefonunu çıkartıp çekim yapmaya başladı. "hayırdır hemşerim nöörüyon diye" sorunca, "bana ne, bana mesai bitti dediniz, ona demediniz" dedi. kamerayı kapatmasını yoksa polis çağırmak zorunda olduğumu söyleyince kendisini yerlere atıp titremeye başladı. yüzüne su vurduk, sopa gibi bir şeyle falan dürtünce bu tekrardan cana gelip,yine sinir krizleri geçirmeye başladı. "polis çağırın,imdaaat poliiss" falan diye bağırmaya başladı. sonra bunu attık dişarı, içerden izlemeye başladık. biraz uzaklaştıktan sonra koşarak gelip elindeki koliyi fırlattı. "olum bak o kolini atarım çöpe" deyince yine koşarak gelip kolisini aldı,bu sefer de tükürüp kaçtı. tazmanya canavarı gibi ikide birde yerlerde döne döne sinir krizi geçiriyor adam korktuk anasını satayım. aradan 20 dk falan geçti, gidip gitmediğini kontrol etmek için dışarı çıktığımda 100 metre ilerde elinde koliyle dükkanı kestiğini farkedip irkildim. göz göze geldiğimizde sağ işaret ve orta parmağını gözlerine götürüp,sonra bana doğru uzatarak "ı see you" benzeri bir şeyler söyledi. biraz evel pencereden baktığımda,karşıdakç parkta elinde kolisiyle beni izlediğini gördüm. beni farkedince tıslayarak kaçıp,ağaçların arkasına saklandı. başıma bela aldım durduk yere...

işte sayın sözlük ahalisi, sizler biz kargoculara küfür ederken,bizler nelerle uğraşıyoruz görün,duyun istedim...
  • adam koliyi fırlatarak kargo firmasının yapacağı işin yarısını yapmış, hala şikayet ediyor. daha ne istiyorsun, gönder işte adamın kargosunu.
  • "kardeşim biraz bağır, ne dediğin anlaşılmıyor"
    "hayırdır hemşerim nöörüyon diye"
    "olum bak o kolini atarım çöpe"
    adam yine iyi dayanmış. bana şahsen kimse bu şekilde hitap edemez.

başlık sahibinin kendisi de içeriği okuyunca pek tatmin olmamış ki, "tükürüp kaçtı" kısmından sonrasını editle eklemiş. 100 metre mesafeden göz göze gelmek falan...

(bkz: serin hikaye birader)