şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sağdaki zor. kaybedenlerin ortak (en kaba) topolojisi. x sensin; boş küme dünyan. incelmek istersin, tek elemanlısın zaten. nereye inceliyorsun?

  soldaki daha zor sanki. tek elemanlı iki kümenin birleşiminin topolojisi. daha ince, elemanları: (boş küme, x birleşim y, x, y) ama aldanmamak lazım. ne de olsa tek ortak eleman boş küme.
 • galibi olmayan karşılaştırma zira ikisi de birbirini doğurur.

  mutsuz bekarlık mutsuz evlilik getirir. sen yalnızken kendini mutlu etmeyi beceremiyorsan başkasını nasıl edeceksin.

  mutsuz evliliğin sonu da öyle ya da böyle mutsuz bekarlıktır çünkü boşanmaydı, çevrenin bin türlü laflarıydı derken insan yediğinden bir şey anlamaz.
 • insan savunma mekanizmasi kuvvetli bir varlik, kendini kendine ne yapar eder aklar, dunyayi yaksa kendini kendisine affettirebilir. mutsuz bekarlik cok uzun surmez o yuzden, kalici degildir, sirf kendi ic dinamiklerinle asabilirsin. ama mutsuz evlilikte, savunma mekanizmalarinin faydasini degil, zararini gorursun. olasi bir anlasmazlikta kendini ne kadar kuvvetli savunursan, karsindakini o kadar haksiz gormen gerekecektir. bu sadece mevcut sorunlari daha da buyutur. sonunda kendinle kalabilirsin. ama bin turlu surecle, dava ile, sendrom ile elde edersin bunu. cocukla mutsuz evlilik ise galiba ikisini de dover.
 • soldakini dört duvar arasında sen bilirsin, anlatmazsan kimse bilmez. hatta ortamlarda "hadi cınım ya evlenmiyor musun, yalnız ömür geçmez, evlilik çik gizil bişiyyy..." dersin kim bilecek.

  sağdakinde de, öyle olmasan bile insanlar öyle zanneder.

  yani soldakini sen bilirsin, sağdakini herkes.
 • mutsuz bekarlığı tercih ederim. boşanma vs. uzun işlemler kim uğraşacak..
 • « it is better to be unhappy alone than unhappy with someone »