300 entry daha
  • başlığa gel aq.

sanki aradığımız tüm filmler, diziler, belgeseller netflix'te listeli de, biz netflix almıyoruz diye ezik oluyoruz. burası amerika değil ki istediğin her yapımı orijinal/yasal olarak bulup izleyesin. dolayısıyla, mevcut şartlarda internetten film izleyen insan, netflix'e para vermiyor diye ezik falan olmuyor. ayrıca 40 liralık netflix üyeliğine kurban bayramında danaya girer gibi 4 kişi girince de elit olmuyosunuz amk. ha dersen ki "netflix beni tatmin ediyo, gayet yeterli", eyvallah. ama ben aradığım yapımları netflix'i geç, memleketteki hiçbi yasal mecrada bulamıyorum. ne yapayım, ülkede yasal olarak sunulmamış diye sadece internette bulduğum filmi izlemeyeyim mi?
  • netflix izleyince ezikliğinden kurtulduğunu sanan ezik.
  • yıllardır netflix aboneliğim var, yaklaşık 2 senedir amazon prime video aboneliğim var, bir süreliğine de blutv aboneliğim vardı fakat her içeriği bu platformlarda bulamıyorum. “birinde yoksa diğerinde vardır.” gibi bir algı var bazı insanlarda ama bu kesinlikle böyle değil. hele bir de takip ettiğiniz bir dizinin yeni bölümleri yayınlanmaya başlamışsa çok yetersiz kalıyorlar. bundan dolayı ekstra olarak stremio kullanıyorum. son derece tatmin ediyor. gelin görün ki bundan dolayı “ezik” oluyorum.
  • bilgisayarını kısa süre içinde eline alacak kişidir.

(bkz: bitcoin mining)
  • netflixten izlemeninde aslında internetten izlemek olduğunu bilmeyen ezik kadar ezik değildir.
  • küçük burjuvanın birisi başlık açmış hahaha
  • netflix'in dayattığı her filmi izlemek istemeyen bilinçli izleyicidir. dün netflix'te olmayan -olmadığından emin olduğum için aramadım bile- (bkz: irreversible) filmini torrentten indirip izlediğim için ezik oldum durduk yere. neyse film izlemeye yeni başlayanlar için netflix'te kaliteli "binlerce" içerik mevcuttur.
  • netflix almama rağmen zaman zaman izlemem zorunda kalıyorum
  • torrent'ten festival filmleri izlemek yerine, netflix'ten bomboş amerikan yapımı filmleri izleyen kitleden daha zekidir.
  • netflix hesabım var ve sık kullandığım bir uygulama. ama özellikle türkiye için film arşivi geniş değil. eğer tüm filmleri ve dizileri netflix ve benzeri platformlardan izlemeye kalksam türkiye şartlarında çok ağır bir bütçe çıkar. o yüzden eziklik olduğunu düşünmüyorum. yoksa kimse internette 2 saatlik film için yarım saat reklam izlemek istemez.
71 entry daha
hesabın var mı? giriş yap