• türkiye'de ün kazanmasının nedenleri:

* komplo teorileri, batıl inançlar, doğaüstü güçler ata sporumuz. müzik ve kurgu hemen sorgulamayan, sadece cezp halinde yaşayan ahmak bir topluluğu etkiledi. üst akıl, ülkemizi bölmeye çalışan dış güçler, dünyayı yöneten üç-beş aile, illuminati gibi safsatalar ile kur'an-ı kerim'den şifre arayan mantalite aynı kulvarda yer alıyor.

* ilkiyle simetrik olarak korku filmi hayranlığı...

* pedofili bu ülkede çok yaygın. bu dinin ve ülkenin damarlarında dolanıyor. ne yazık ki ulu önder'in hedeflerini gerçekleştiremedik. poppy çocuksu, "tiny", "skinny", sarımtırak saçlı, her an "do it daddy" diyecek gibi... sanki "kandırılabilir" ve kötü emellere alet edilebilir gibi duran bir "seksiliği" mevcut. karanlık güçleri olduğu düşünülen (şeytansılaştırılan) kadın figürü, çocukluğun masumiyeti ile kaynaşarak klasik bir pedofilik bünye oluşturuyor...
  • yok monster 666 imiş de, yok doritos üçgenini gözüne koymuş da ya da baphomet duruşu yapmış da bilmem ne diye uğraşmayın bence..
    gayet başarılı bir pazarlama çalışması kızın ve ekibin yaptığı..
    istediği oldu ve oluyor da..

yıllar boyunca yok bilmem ne filminin bilmem ne sahnesinde göz varmış, piramit çıkmış diye komplo teorisi kasıyordunuz ya hani, işte onları hiç gizlemeden yapıyor kız..
    içine yerleştirmeden, sadece göstermek için hazırlıyor videoları..
    size de bu garip gelmiyor mu?
    yani olay şeytan falan değil, illuminati hiç değil anlamadınız mı?
    izletiyor ve kazanıyor hepsi bu..

hepsinden de öte bunca zaman illuminati gizemi kasanları da düşünmeye itiyor bence bu kız, “ya gerçekten de rihanna falan da bilinçli yapıyorsa?” diye..
    ki zaten biliyoruz ki öyle..

düşünün..
  • league of legends oyunun en troll herosudur. yemin ediyorum görmedim başka bi şey.

noxus hunter anivia - noxian poppy bot lane'imiz var bi arkadaşla gittiğimiz, hayatımın en eğlenceli oyunlarından birini yaşadım orda :d

hatun ölmemeye yemin etmiş bi kere, muhteşem bi pasifi var: eğer ki birisi sizin o anki canınızın %10undan daha fazla hasar verecekse, o hasar yarıya düşer. yani canımız azaldığında kimse bize damage çıkartamıyor hocam. mesela 300 canım kaldı ya? 30 dan fazla vurulacak bütün hasarlar yarıya iniyor. :) böyle bi tatlılık olabilir mi? bu nasıl bi şampiyondur.

hesaba devam ediyorum, trollemek için gittiğim bot lane'de vayne var, 78 damage i var. 666 canım var. doran' shield'ım var. vayne bana 70 vuracak, onu da doran indirince 62 oluyor. :s ben malkoçoğlu gibi (bilenler için leeroy jenkins de diyelim) girdiğim için rahat bi şekilde canımı 500 e indiriyorum. bu saatten sonra bana vurduğu damage oldu mu sana 31? neymiş? 31e devam o zaman, ben lane ime bakarım.

kule altı hero kesiyorum** ikinci kuleye doğru koşuyorum millet öldüm diye bırakıyo ikinci kuleyi geçiip base atıyorum herkes şok. zaten movespeed skill i var yakalayamıyolar da. böyle bi ilginçlik olamaz *

bi adet trinity bi adet hextech gunblade bi adet last whisper bi adet phantom dancer bi adet randuin. daha tamamlayamadım bu buildi. hem farm yaptırmıyolar ( poppy'nin gidebileceği bi lane yok malesef ), hem de gunblade alınca oyun bitiyo resmen. iki item ile "ben kastım" "benim buildim tamam" oluyosunuz, diğerleri lükse giriyor. zaten randuin aldıktan sonra girin kulelerin arasında dans edin, ne bileyim wukongun ultisinde yürüyün falan. yapın bunları yani.

velhasıl, şu kızcağıza bi lane bulun da deneyin canlar. acayip tatlı , *

edit: eklememişim, neden anivia? o duvar açıyor ben duvara çakıyorum. net. ;)
  • 7 yaşındaki yeğenimin 'i'm poppy, i'm poppy, i'm poppy, halacım sen poppy'yi bilmiyo musun?' şeklindeki sözleriyle haberim olan youtube ünlüsü. aynı zamanda gelmiş geçmiş en başarılı pr çalışması.kim ne derse desin az efor, minimum para ve maksimum izlenme sayısı var ortada.
  • enteresan bir youtube kanalı. korku filmlerindeki ürkütücü küçük tatlı kız ekolünü youtube a uyarlamış hanım kızımız . bağımlılık yapıyor bide çok fena.
  • az önce izledim ilk defa. herkesin dediğinin aksine, ne ürktüm ne bağımlısı oldum. boşa giden vakit.
  • bir (bkz: yeşil nasim) değil.
  • bu baslik altinda anlatanini goremedim, yazmak istedim.

gelincik ıngiltere'de dunya savaslari sirasinda hayatini yitiren askerleri anmak icin kullanilan sembolik bir cicektir.

bunun icin kurulmus bir fon da mevcuttur. (bkz: poppy appeal) yardim kurulusunun sattigi kirmizi renkli gelincikler anma torenlerinde ingilizlerin yakasini susler.

19. yy baslarinda 15 yil suren napolyon savaslari sonrasinda corak arazilerde askerlerin oldugu yerlerde sadece bu cicekler boy gostermistir.

dunya savasinin sona ermesiyle bati avrupa'daki bircok toprak verimsizlesmis olup, bu arazilerde boy gosteren tek bitki yine gelincik olmustur. kanadali askeri doktor john mccrae'nin yazdigi "in flanders fields" siiri ses getirmis ve o gunden sonra poppy (kirmizi gelincik) anma torenlerinde kullanilmaya baslanmistir.

ıngiltere bu sembolu 1921 yili itibari ile faaliyet gostermekte olan poppy appeal yardim kurulusuna yapilan yardimlar icin yaka susu olarak satmaya baslamistir.

merak edenler icin john mccrae'nin 1915 yilinda yazdigi siiri de paylasayim;

"ın flanders fields the poppies blow
    between the crosses, row on row,
    that mark our place; and in the sky
    the larks, still bravely singing, fly
    scarce heard amid the guns below.

we are the dead. short days ago
    we lived, felt dawn, saw sunset glow,
    loved and were loved, and now we lie
    in flanders fields.

take up our quarrel with the foe:
    to you from failing hands we throw
    the torch; be yours to hold it high.
    ıf ye break faith with us who die
    we shall not sleep, though poppies grow
    in flanders fields."
    edit: imla
  • dünyada en çok belçika taraflarında yetişen bir çiçek türü. işin garip tarafı bu çiçeği en çok ingilizler sahiplenmiş. sol yakalarında zaman zaman gördüğünüz bir çiçek var ya, işte o. takma nedenleri başta 1. dünya savaşı olmak üzere ülkeri için ölen ve yaralananları hatırlamak. peki neden ülkelerinde yetişmeyen bir çiçek? iki nedeni var; birincisi poppy'nin bir nevi kardelen olması ve çok zor iklim şartlarında bile yetişebilen etkileyici bir bitki olması. ikinci ve asıl nedeni ise 1. dünya savaşında verdikleri kayıpların en çok bu çiçeğin yetiştiği yerlerde olması.

hayırlı günler.
  • süzme orospu çocuğu bir lol karakteri. yıkılmak nedir bilmiyor üstüne eşşek gibi burst damage çıkarıyor.
hesabın var mı? giriş yap