şükela:  tümü | bugün
1721 entry daha
  • ptt nin gönderi hizmeti seçeneklerinden biridir. diğer seçenekleri de kayıtsız posta-taahhütlü posta- aps kurye-nitelikli kurye(banka kartı-kimlik- pasaport vb) tebligat- telgraf- basılmış kağıt (artı bunların hepsinin yurtdışı versiyonları ve ek olarak turpex) gibi gönderi tipleridir. başlıkta yapılan kargo şirketi, kargo firması tanımlamaların hepsi yanlıştır. ptt kargo bir şirket değildir, başında bir patron olan bir acente de değildir, şimdi bunları neden anlatıyosun derseniz diğerleriyle karşılaştırma yaparken dikkate almak gerektiği için. yapmasın o zaman kardeşim derseniz haklı olabilirsiniz bişey demem ama kullanmayın kardeşim derim ben de. işte şuanki küfürlerin, sitemlerin, sinir stresin sebebi de tam burada ortaya çıkıyor. belki kullanmıyorduk zaten ama e-ticaret firmalarının son günlerde artan siparişleri ve diğer kargo firmalarının bu ürünlerin alımını durdurması tüm kargo sektörünü olduğu gibi özellikle pttyi sıkıntıya soktu. bazı firmalar iade eticaret gönderilerini bile almıyor düşünün. bu durumda beklemek dışında bir çözüm çok görünmüyor, siz gene ana avrat gidecekseniz gidin de, ordaki gariban dağıtıcıya küfretmek, adrese geldiğinde ona it gibi davranmak bu kargoları hızlandırmıyor. ben de tüm kargolarla olduğu gibi pttyle de iş yapan biriyim emin olun oradaki çalışanlarından tutun yöneticilerine kadar hepsi diğer kargolara bin basar. son bir haftadır bütün firmaların şubelerine gönderi veriyorum. gördüğüm manzara hep aynı insanlar kargo kabul ediyor, kamyondan kargo indiriyor, araçlara yüklüyor vb. ben orada geçirdiğim yarım saat bir saatte onları izlerken yoruluyorum, birçok firma da kendi gönderisi kabul edilsin diye içeriye adam veriyor düşünün durum bu. sonuç olarak diğer “kargo firmalarında” olduğu gibi pttnin bu kargo hizmetinde de olağanüstü bir yoğunluk var, illaki bu gönderiler teslim edilecek ama süreç biraz uzun olacak gibi.
  • 1.5 haftadır kargomu getirmeyerek aliexpress’e göz kırpmıştır.
  • aşağıdaki siteden içinizdekileri dökebileceğiniz kargo firması.

https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp
  • cimer’e şikayet ettim bu firmayı belki işe yarar.
  • hepsiburada.com yüzünden kullanmak zorunda kaldığım rezil kargo firması.

hayatımda böylesini görmemiştim. zaten 22 kasım'dan beridir elim boş şekilde 7000 tl'lik siparişimi bekliyorum, bir de bugün yaşanana bakın:

2708537661722 takip numaralı siparişimin hareketlerinden kontrol ettim ve dün istanbul'dan antalya'ya gelmişken ve bana bugün ulaştırılacakken sonra tekrar eskişehir ordan afyon'a gönderilmiş!!!

yani böylesi bir rezilliği hangi kargo firması yapar! birkaç gün daha bekletmek adına resmen dalga geçiyorlar artık...

üstüne para verseler bile kullanmayın çünkü gönderiniz tüm türkiye'yi dolaşıp başına her şey gelebilir.
  • amazon'dan sipariş verdiğim ürün, yurtdışından türkiye'ye bundan daha hızlı geliyor. aklım almıyor hayret ediyorum.

ama çok şükür torba kapanmış.
  • 01.12.19 tarihinde kargoya verilen biricik siparişim 11.12.19 tarihinde elime ulaşacakmış. böylede bir kargo şirketidir işte.
  • posta tekeli kanununa dayandırarak değerli evrak gönderimlerine de el koydular. dolayısıyla kartınız, sözleşmeniz ulaşmıyorsa bu sebepten.

özel kargoya bin basar diyene de götümle gülüyorum, ucuz evet, daha kaliteli, asla. yavaş, özensiz, umursamaz. yani tüm devlet hizmetleri gibi.
  • e ticaretin hızla arttığı bir dönemde yaya kalmış başka bir kargo şirketi. e ticaret sektörü hacmi cok hızli artan bir sektör, dolayısıyla iş yükünü kaldıramıyor eski kafayla iş yapan kargo firmaları. sağlam çalışan, uygun iş yapan, dönüşümünü sağlayan kargo firmaları bu pastadan büyük pay alır aslında.
  • bir sürat kargo kadar kötü değiller. ancak bazı şubeleri gerçekten kötü çalışıyor. kime ve hangi şubeye denk gelindiğine bağlı.
172 entry daha