şükela:  tümü | bugün
  • her türlü muharrem kazanir.
  • biri hikmet yarın dizinde oturmuş, fetullah gülen denen adama "gel de bitsin bu hasret" diye seslenmiştir. habur'dan pkk'lı turistler (!) kolay gelsin diye halaylı kutlamalı mobil mahkemeler kurdurtmuştur. binlerce kişinin katili "sayın" apo ile görüşmüş, işine gelmeyince ben değil devlet görüştü; işine gelince bizzat ben yolladım demiştir.
    ırak'ta başına çuval geçirilen askerler için nota ver dediklerinde "müzik notası mı bu demiş", bundan yıllar sonra iran'lı uluslararası dolandırıcı reza için nota verdirtmiştir. unutmadan, bugünlerde hain olan reza, vatan millet aşkına kanallarda kahraman olarak lanse ettirilmiştir. kısacası bu ama liste uzar gider.

tabii ki muharrem ince'den bahsediyorum.

recep tayyip erdoğan vatan millet sevdalısı, 15 temmuz'un baş kahramanı, pkk'nın belasıdır. üsteki kişi ile alakası yoktur.

o yüzden karşılaştırmaya gerek bile yok. asrın lideri alır.
  • erdoğan'ın artık yüzünden mutsuzluk akıyor. son dönemde hep böyle. bir yazar yazmış, yorulmuş artık diye. gerçekten öyle bir enerji veriyor. muharrem ince ise dinamik umutlu girişken görünüyor. uzaktan bakınca ilk gözüme çarpan budur.
  • ekşın.

gün itibariyle gerçekleşme ihtimali yükselen karşılaştırma.
  • birisi akp'nin tek adamıdır, diğeri halkın adamıdır.
  • muharrem ince kazanır veya kaybeder bilemem ancak chp seçmeni içine sinerek oy verecektir. yıllardır kılıçdaroğlu' nun pasif siyasetinden bıkan seçmen muharrem ince' nin dediği gibi 'artık sonuç almak' istiyor.
    kılıçdaroğlu' nun yaptığı hamleler erdoğan karşısında çok zayıf kalıyor.
    kılıçdaroğlu dürüsttür, ahlaklıdır ama 15 senedir bunların oy getirmediğini gördük.
    muharrem ince ahlaksızdır demiyorum ancak lafın altında kalmayacak, hakkını yedirmeyecek bir siyasetçi.
    erdoğan sevdalıları, 'kılıçdar' da liderlik vasfı yok' diyerek takiyye yapıyorlar.
    muharrem ince, yıllardır erdoğan' ın şamaroğlanına dönen, şakşakçı medyasıyla küçük düşürmeye çalıştığı chp' yi aktive edecektir, ayağa kaldıracaktır.

bu ülkede birey olma bilinci gelişene kadar daha çok bağıran iktidarı alır.

hayırlısı olsun.
  • her girdiği seçimi kazanan vs her girdiği seçimde dünyanın en başarısız siyasetçisine karşı kaybeden.
  • altı dakikada özetlemişler. buyrun.
    https://www.youtube.com/watch?v=qa3tu53w1x8
  • beklenen ve sonucu merak edilen karşılaşma veya düellodur.

bugünkü şartlar düşünüldüğünde muharrem ince'nin şansı recep tayyip erdoğan karşısında düşük de değildir. ama en nihayetinde kötünün iyisi tercihi yapmak durumunda kalacağız.