• (bkz: #102727286)
  • fenerbahçenin yengeç dansçılarından biri
    özledik

edit:link
  • transferden önce fbtv’de o efsane tsubasa baraj golünü 100 kez izlemiştik.

selam olsun aslan brezilyalıya.
  • bu adam fenerbahçe'de oynadı!
  • türkiye'ye gelen en kariyerli ve yetenekli oyunculardandır(bkz: baldır reis). fizik kurallarına aykırı frikikleriyle tanınır. kendisinden sonra fenerbahçe olarak sol bek sıkıntısı çok çektik hala da çekiyoruz
  • suker, petit, hierro gibi real madrid yıldızlarının yanında gençliğinde hiç de sırıtmayan gerek rakip barcelona'daki rivaldo, ronaldo, guardiola, popescu'lara karşı kalitesini gösteren bir efsaneydi. italya geçmişi, brezilya milli takımında yaptıkları yanında döneminin akranları olan bir çok bildiğimiz futbol efsanesine karşı sanki bilge bir futbolcu gibiydi. luis enrique'yi hatırlayanlar ne büyük bir futbol ayağına sahip olduğunu bilir ve bu carlos böyle oyunculara top oynatmazdı el clasico'larda. 22-23 yaşlarında real madrid'de sanki 28-30 yaşında bir deneyimli biri gibi sırıtmadan oynardı. ikili olarak anılan sağ bek cafu'yu bile futbol olarak yakın görmüyorum ki cafu bence de gelmiş geçmiş en iyi sağ beklerden biri. yakın dönem izleyicilerini bu efsanenin sınırlarıyla alakalı abartı olduğunu söylemelerinin tek nedeni bana kalırsa 2000li yıllarla birlikte yaşlanmanın getirdiği yorgunluk ve özellikle türkiye süper ligine doğru kariyeri yaklaşırken efsanenin son dönemlerini izlemiş olmalarıdır. fenerbahçe'ye geldiği dönem ile bu efsaneyi anlatmak futbolu bilmemektir ve fanatikliktir. fakat ben roberto carlos'u fanatiklikten öte izleyici hayranlığı ile paylaşıyorum. açıkcası fenerbahçe'de carlos ne ise batistuta da al arabi'ye, beckham da la galaxy'ye aynı katkıyı vermiştir. real madrid'de uzun yıllar üst düzey istikrar ve muhteşem futbol izleten roberto carlos, benim gözümde savunmanın maradonası pelesidir. istatistiksel olarak bakılsa inter'de de kısa süre oynamıştır ve belki eskiden zirvelerde olan italyan futbolunda daha öne çıkabilecek maldini gibi savunmacılar ile karşılaşılabilir ama rakamlara bakmadan maçları tek tek izlediğinizde bu efsanenin farkını anlayabilirsiniz. son olarak bu kahramanı tanımlamak istersem, ciğersiz futbolcuların tanrısıdır.
  • az önce 19.07 yazarak "merhaba türkiye en sevdiğim renklere imzayı attım. yeniden bu formayı giymek harika olacak". diye twit attı. hayırdır. yardımcı anteronör mü olacak?
  • twitter hesabından en sevdiği renklere imza attığını söyleyen efsane. nooluyor lan?
  • hasan ali’nin yerine oynayacak galiba.
  • fenerbahçe’nin sol bek sorununu kökten çözmeye yeminli olduğunu gösteren oyuncunun ilginç açıklaması.
    erol bulut, novak, caner’den sonra şimdi de bu.
hesabın var mı? giriş yap