• sevgilisiyle çıkma amacı da hemen evlenmek olan kızdır. vardı böyle bir kız arkadaşım. iyi de anlaşıyorduk. fakat alttan alttan evliliğe getirmeye başlamıştı olayı ki daha 29 yaşımdaydım , kendisi de 22' sindeydi. baktık olmayacak ayrıldık.
    4 ay sonra gördüm ki evlenmiş. güldüm geçtim. ama en çok ne koydu biliyor musunuz?
    benden ötürü koyu galatasaraylı olup azılı bir emre belözoğlu düşmanı olan kız , fenerbahçe stadından kombine almış.
    kız erkek farketmez. sevgilinin samimi olmayanı kimseye denk gelmez umarım.
  • sonra döner dersin ki o da kız ben de sen de.
    ama ne 5 ayı 5 yıl sonra bile yeni birini bulamazsın.

bu işte bir tuhaflık var asdf.
  • ben bunun erkek versiyonuna şahit oldum ki bir arkadaşımın nişanlısıydı, nişan atıldıktan sonra 6 ay içinde bir başkası ile evlendi. ha keza bu insan bize gelip ben ondan ayrılırsam kimi bulucam bu yaştan sonra diye ağlamış, barıştırılmak için yalvarmıştı. o zaman şöyle düşünmüştüm bu adamın tek derdi kendisinin başka birini bulamama ihtimali. yani ben bu insanı kaybetmiyim, onsuz bir hayatı istemiyorum değil. ve 6 ay sonra da evlendi. kadın erkek allah herkesi böyle yüreksiz, bencil ve samimiyetsiz insanlardan korusun.
  • staj dönemi başarılı geçmiş, direk işe almışlar
  • stajı başarıyla tamamlamıştır.
  • üniversitede hocamız bir gün psikoloji dersinde tutumlardan bahsediyordu... insanın tutumaları bir anda değişmez zamanla değişir demişti ki bir arkadaş da hocaya itiraz etti.

-size katılmıyorum hocam. benim uzun soluklu çok güzel bir ilişkim vardı, birbirimizi deli gibi seviyorduk. bir gün bir sebepten tartıştık ve ayrıldık. bir ay geçmeden bir başkasıyla evlendi...yani pat diye oldu.

hoca cevap verir:

- hah! evladım bak işte bir anda değişmemiş. senden daha iyisini bulana kadar seni yedekte tutuyormuş, yani ufak ufak zaten senden kopmuş. fakat sen en sonunu bilmişsin. yani buradan bir kere daha anlıyoruz ki tutumlar bir anda değişmez, küçük küçük değişir.

(bkz: ikiyüzlülük)

tanım : ikiyüzlü olmayanın ikiyüzlüyle imtihanı
  • kocasından ayrılmadan evlenme hazırlığı yapan kadın tanıdım ben.
  • sevgili değildir öyle sevgi olmaz çünkü...
  • tipik türk kızı başka bir dala tutunmadan eldeki dalı bırakmama olayı
  • 7 yıl büyük bir aşkla bağlı olduğun, kendisi tarafından da çok sevildiğin halde, yaşanan ilişkinin evlilikle taçlanmayacağını , iki tarafında -ki kadın için daha önemli- yaşının artık 30 olmasıyla birlikte, birazda demek ki birbirimiz için evlenecek kadar doğru insan değiliz düşüncesinin yaratmış olduğu tedirginlikle yaşanan bir ayrılık sonrası, yaşım geçmeden evleneyim, sevmek değil sevilmek, hem ondan da uzak durmam kolaylaşır diye diye imzayla biten hikayedir...
    doğru bir hamle midir yoksa asrın hatası mi bilemem.. zamana bırakmak lazım..
hesabın var mı? giriş yap